2.10.2016
Kategorie: Auto-moto, PR

Na co si dát pozor při výběru autoškoly v Praze?

Vybrat si autoškolu v Praze není tak snadné, jak se na první pohled jeví. V moři nabídek plave spousta žraloků, kteří se své klienty snaží ošidit na všem, na čem se ošidit dá. Předně si zapamatujte, že při hledání nejlepší autoškoly nehraje roli pouze nejnižší cena. Mnohem podstatnější je kvalitní výuka. Budete-li se řídit následujícími radami, určitě se vám podaří vybrat správně.

Nejnižší cena většinou není nejnižší

Jak tomu rozumět? Třeba tak, že podezřele levné autoškoly „nahání“ peníze jinak. Naprosto netransparentně navyšují cenu kurzu až v průběhu, takže ve finále zaplatíte více než u konkurence. Anebo vás autoškola ošidí na výukových hodinách, a to jejich počtu či kvalitě.

Od levné autoškoly nemůžete čekat zázraky. Někde chybí trenažéry, jinde se proces výcviku protáhne na několikanásobně delší dobu. Je třeba si uvědomit, že náklady na řidičský průkaz musí pokrýt výuku v potřebném rozsahu a kvalitě.

01

Ptejte se na rozsah a délku kurzu

Každá solidní autoškola Praha má na webu konkrétní informace o rozsahu a délce kurzu. Standardní doba výcviku se pohybuje kolem 2 – 3 měsíců. Nedílnou součástí výuky však nejsou jen praktické jízdy (28 hodin), ale také lekce teorie (10 hodin) a zdravotní přípravy. Měli byste vědět i to, že vyučovací hodina trvá 45 minut. Po tuto dobu se vám učitel musí věnovat. Denně nelze absolvovat více jak 2 praktické hodiny.

02

Profesionalita a moderní vozový park

Neváhejte se svého budoucího instruktora zeptat na jeho praxi a počet absolventů. Měl by vám sednout na první pohled. Trvejte na tom, abyste jízdy absolvovali pokud možno s jediným instruktorem, se kterým se cítíte dobře.

Známkou kvality je i moderní vozový park. Přesvědčte se o tom, že výcviková auta odpovídají technickým požadavkům a jsou v dobrém technickém stavu. Pamatujte si, že automobily jsou vizitkou každé autoškoly.

Co dodat závěrem? Kritérií, na základě kterých lze bezpečně rozpoznat kvalitní autoškolu, je samozřejmě více. Například i rozsah služeb, možnosti rekvalifikace apod. Snažte se brát zřetel, alespoň na nejdůležitější pravidla, které jsme uvedli v článku, a nešlápnete vedle.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: