6.6.2018
Kategorie: Bydlení, PR

Na barvě a materiálu prostěradla záleží více, než si možná myslíte

Ložnice má sloužit k odpočinku, a proto by měl interiér působit harmonickým dojmem. Toho lze docílit poměrně snadno – pečlivým sladěním vhodně zvolených materiálů a barev. Některé prvky si však zaslouží zvýšenou pozornost, Především pak prostěradlo, jehož barva by měla odpovídat vašemu vkusu a zároveň ladit s ostatními interiérovými prvky. Nabídka je velmi bohatá a v podstatě není možné, že byste v ní nenašli odpovídající variantu. Pozor si však dejte na rozměry, materiál a gramáž.

S velikosti si hlavu nelámejte, seženete i prostěradla atypických rozměrů

Má-li prostěradlo dobře vypadat, musí mít odpovídající rozměry. Ale co když máte v ložnici postel nestandardní velikosti, kterou jste si nechali vyrobit na míru? Ani to není překážkou – U specializovaných prodejců, jako je například zavedený e-shop RodinnéBalení.cz, seženete prostěradla 120×200, o něco větší prostěradla 140×200 a samozřejmě i prostěradla 160×200. K mání jsou i jiné rozměry, a to napříč všemi kategoriemi materiálů.

Jaký zvolit materiál prostěradla?

Výběr materiálu prostěradla je otázkou osobních preferencí. Většině lidí vyhovuje zlatá klasika v podobě 100% bavlny, která je prodyšná a dobře absorbuje vodu.

Za pozornost však stojí také jemnější jersey (opět jde o 100% bavlnu) s velmi zajímavou vlastností – možností napnutí až o 25 % bez většího množství umělých příměsí. Rozhodnete-li se právě pro tento materiál, nejdříve povlečení vyperte na maximální stupeň uvedený na etiketě (předejdete riziku nechtěného smrštění). Výrobci obvykle doporučuji praní sytých barev do 40 °C a světlejší tóny ve studené vodě (ačkoliv by se jim nemělo nic stát až po 60 °C). Vždy se řiďte pokyny od výrobce, protože se mohou lišit na základě obsahu syntetických příměsí v látce a metody jejího barvení.

V zimě vám zase přijde vhod froté, které velmi příjemně hřeje a má vysokou savost. Raději si proto pořiďte více druhů prostěradel a střídejte je podle ročního období.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: