9.3.2020
Kategorie: Lifestyle

Má váš vztah budoucnost? Otázky, které vám odhalí odpověď

dravý a láskyplný vztah neznamená znát každou věc o druhé osobě, zejména o jejích minulých sexuálních vztazích. Nejde ani o to stát se stejnou osobou nebo být neoddělitelnou. Zdravý, milující vztah je však o odhodlání podporovat, starat se a milovat druhou osobu.

Dáváme ze sebe to nejlepší?

To, co chceme a co opravdu potřebujeme, není často zřejmé. Je běžné pronásledovat atributy, které jsou vzrušující. Ale budete vědět, že máte pravdu, když to ucítíte.

Správná osoba z vás přinese to nejlepší, jak jste si nepředstavovali. Nebudou vás tvrdě soudit za vaše činy. Vytvoří vám prostor pro chyby, reflexe a úpravy. Zjistíte, že jste nejlepší verze sebe sama, a naopak.

Máte stejné základní hodnoty?

Jistě, můžete si užívat čas se svým partnerem, být k němu přitahováni, obdivovat jejich kariéru a životní styl, ale jsou vaše morálka, hodnoty a životní cíle sladěny?

Udělejte si čas, abyste zvážili, zda se oba shodujete na tom, co je pro vás skutečně důležité, a přestože se nemusíte vždy na všem shodnout, musí existovat úroveň porozumění nebo závazku, pokud jde o tyto hodnoty.

Pokud je rodina vaším životním cílem, ujistěte se, že to chce i váš partner v budoucnosti. Nebo je možná cílem vašeho partnera strávit čas v zahraničí, takže budete muset vědět, jestli je to něco, co byste v budoucnu také zvážili.

Pro mnoho lidí může být důvěra a poctivost základem úspěšného vztahu. Máte obecný pocit důvěry svého partnera a představují důvěru na oplátku? Podobně se zeptejte sami sebe, zda můžete být otevřeni a upřímní ke svému partnerovi, bez úsudku nebo strachu z jeho reakce.

Respektujete se?

Respekt neznamená slepě souhlasit mezi sebou, i když víte, že se mýlí. Stále můžete být vůči někomu loajální, zatímco se držíte svého názoru; takto si navzájem pomáháte růst.

To znamená, že se skutečně navzájem posloucháte, mluvíte o věcech a neustále se učíte jeden od druhého.

Považujete se navzájem za důležité?

Můžete vyměnit svůj majetek, jako je vaše oblečení, auto nebo dokonce váš dům, ale vztah je budován na základě cti jednoho k druhému. Lidé, kteří považují svého partnera za vzácného a důležitého, vytvářejí hluboká pouta úcty, zábavy a lásky.

Tato hluboká vazba aktivuje uvolňování oxytocinu v našem těle, což umožňuje posílení vztahu. Oxytocin zvyšuje štědrost, důvěru a vlastní hodnotu. Také snižuje strach a úzkost, fyzickou bolest, zlepšuje náladu a zvyšuje potěšení!

Posloucháte jeden druhého?

Být upřímný je jedna věc, ale opravdu spolu komunikujete efektivně? Komunikace není o přesvědčování druhé osoby, že máte pravdu. Je to o tom, aby se cítili srozumitelně, aby vám porozuměli.

Otevřená a upřímná konverzace s partnerem vám umožní obojí úspěšně procházet životem společně.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: