12.3.2014
Kategorie: Bydlení, PR

Luxusní čalouněné postele

Spánkem člověk stráví až třetinu života, což přepočítáno na léta vůbec není málo. Není to už sám o sobě důvod, aby si zařídil spaní komfortní, zdravé, a v tak příjemném prostředí, aby byla splněna jeho relaxační a léčivá funkce? Určitě se shodneme, že ano. Každý odsouhlasí, že postel je kusem nábytku, do kterého není škoda investovat, už jenom kvůli vlastnímu zdraví.

Ale ruku na srdce, kolik z nás zůstane jen u dobrých předsevzetí a bude si kazit záda na nevyhovující posteli? Na trhu jsou dnes již naštěstí firmy, které vyrábějí postele prvotřídní kvality, a to nejen po stránce použitých materiálů a ergonomicky propracované konstrukce, to by snad měl být standard. Jde také o design, který spolu s použitými materiály dává určité celkové vzhledové vyznění, které v prostoru vzbuzuje pohodu a harmonii, tolik důležité pocity pro klidný a zdravý spánek.

Proč čalouněné postele?

Jak se móda v oblasti užitého designu mění, viděli jsme odklon od čalouněného nábytku před zhruba deseti lety, dominanci mořeného a různě upraveného dřeva, a nyní opět návrat k měkkým a nadýchnutým čalounům. Proč? Jednak postoupily technologie a přišly modernější materiály, jako je například textilní kůže, která propůjčuje dostupnějšímu textilnímu čalounu velmi autentický kožený vzhled, jednak se i obliba poněkud strohého nábytku skandinávsky nebo japonsky strohých obrysů pomalu a nesměle střídá s jemnými liniemi a okázalejší měrou komfortu. Přesně takové jsou nové postele BETLER.

Luxusní, pohodlné a praktické

V minulosti jsme si zvykli, že věci oku lahodící, luxusní a módní bývají jen zřídka kdy praktické. Zcela opačně je tomu ale u luxusních čalouněných postelí BETLER, které v sobě snoubí zakázkový design úspěšných návrhářů s čistě praktickými detaily.

Lamelový rošt nejen pro Vaše zdraví

Navzdory tomu, co občas zaslechnete od lidí, spát na tvrdém a rovném zrovna moc zdravé není, a už vůbec ne pohodlné. Opačným extrémem jsou samozřejmě měkká lůžka, do kterých se člověk boří, ale o těch tu řeč nebude. Správně pružná matrace vybraná podle výšky a hmotnosti zákazníka, která je navíc uložená na kvalitním lamelovém roštu, se dnes považuje za nejoptimálnější. Lamely jednotlivě uložené v měkkých gumových pouzdrech, které zajišťují naprosto neslyšné pružení v případě nočních změn polohy při spánku, se deformují jen v místech, kde to vyžaduje zakřivení lidského těla, jinde poskytují podporu. Podle typu a objednávky čalouněné postele BETLER disponují i polohovatelnými rošty, nebo dokonce rošty s motorovým polohováním.

Úložný prostor s praktickým odvětraným dnem

Pod lamelovým roštem se v postelích BETLER skrývá tradičně uspořádaný úložný prostor, který by člověk u designově zdařilé, až umělecky působící postele snad ani nečekal. Prostor přístupný snadno a bez použití síly díky dvěma pístům, které umožňují jednoduché odklopení matrace s roštem, je vybaven odvětraným dnem, čímž se minimalizuje chronický nešvar tohoto typu ukládání lůžkovin. Cokoliv do úložného prostoru postele vložíte, bude větráno pohybujícím se vzduchem v místnosti, jako by se ani nejednalo o uzavřený prostor.

Luxusní čalouněné postele BETLER se vyrábějí ve standardních rozměrech 180×200 cm a 160×200 cm, při výšce horní plochy lamelového roštu 42 cm. Zejména dostatečná výška postele nad zemí (přičtěte si ještě standardní zdravotní matraci, která by neměla dnes chybět na žádné opravdu kvalitní posteli), je věcí, kterou oceníte při jakékoliv pohybové dysfunkci, nebo třeba jen s bolavým kolenem po náročném sportovním výkonu.

Praktická čalouněná postel BETLER má všechny předpoklady pro to, aby se stala stabilním bodem ve vybavení Vašeho bytu.

Luxusní saténové povlečení

Spánek posiluje, regeneruje a léčí, tedy pokud spíte dobře, pohodlně a zdravě. Jednou z věcí, které dělají spánek opravdovým odpočinkem, je dostatečně kvalitní a příjemné povlečení. Materiálů je k dispozici řada a k nejoblíbenějším patří bavlněný satén. Pokud ale máte nasytit všechny smysly a naladit se na příjemně odpočinkovou vlnu, než vklouznete do hladivého saténu, může záležet i na tom, jak jste si zařídili ložnici. Ne každý pěkný kousek nábytku je dobrý pro místnost, ve které usínáme, a stejně tak i dekor na povlečení, tedy možná největší barevná plocha v místnosti, může navodit tu pravou pohodu a harmonii, nebo rušit spánek.

Ložnice luxusního vzhledu

Rozhodně se to nedá říci pokaždé, ale pokud jde o povlečení, na vzhledu záleží. Zapomeňte na to, že je ložnice místností, kam návštěvy moc nechodí, a zařiďte si ji pro sebe, jako království spánku a odpočinku. Pomůže hodně kvalitní postel se zdravotní matrací, která poskytne perfektní podporu pro naše unavená záda, ale tu pravou tečku příjemnému spaní dává luxusní povlečení. Bavlněný satén sám o sobě je luxusní látkou, hladkou na dotek a s decentním leskem, ale to nejdůležitější jsou probarvení a potisky, které dodají povlečení jeho finální vzhled. V eshopu postele-betler.cz narazíte na moc pěkný výběr vzorů a barev, které dodají Vaší ložnici přesně to, co potřebuje, tedy odpočinkovou a uvolňující atmosféru.

Pohodlí v saténu

Satén je nejen krásným materiálem, ale má i velice příjemné vlastnosti na dotek a ve styku s lidským tělem. Vzhledem k tomu, že je luxusní saténové povlečení v eshopu postele-betler.cz vyrobeno z vysoce kvalitní bavlny, je prodyšné, dobře odvádí od těla vlhkost, a hlavně je hypoalergenní. V zimě zahřeje a v létě oceníte jeho vzdušnost.

Co je to satén

Satén není materiál, je to způsob tkané vazby. Setkat se tak můžete se saténem z polyesteru, který má jistě svoje pozitiva, ale pro příjemný spánek je lepší stoprocentní bavlna. Satén je látkou s přirozeným tlumeným leskem, kterého je dosaženo zvláštním česáním bavlněného vlákna před předením látky. U luxusního saténového povlečení z obchodu postele-betler.cz se tak setkáte s označením 100% superčesaná a mercerovaná egyptská bavlna. Jen tato příprava vlákna dodává látce její lesk a příjemné vlastnosti, tkaní do vazby označované jako satén potom celý efekt umocňuje.

Luxusní saténové povlečení

Satén k luxusnímu povlečení patří jaksi automaticky, ale pro konstatování, že dostáváme do ruky luxusní zboží, by samotný satén nestačil. U povlečení, o kterém je celý náš článek, si všimnete zejména precizního a detailního zpracování, velice precizního soutisku barev a stálosti vzhledu při opakovaném praní. Saténové povlečení je opatřeno nežehlivou úpravou a zipovým uzávěrem.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: