18.4.2016
Kategorie: Lidové moudrosti, Zajímavosti

Lidová moudrost 18. – Boží mlýny melou pomalu, ale jistě

Oblasti mezilidských vztahů se lidové moudrosti věnují snad nejčastěji. I vy si jistě během chvilky vybavíte hned několik lidových moudrostí a jistě jednou první z nich bude právě: Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Proč? Odpověď je snadná, v životě se snad nejčastěji dostáváme do poměrně nepříjemných situací.

Často si například říkáme, že život je nespravedlivý. Zatímco jeden člověk má štěstí a vychází mu vše, na co sáhne, druhý dře bídu s nouzí. Stále častěji se mezi námi objevují lidé, kteří se snaží využít dobroty a vstřícnosti svých obětí. Jsou to podvodníci, kteří profitují na úkor druhých. Setkáte se s nimi vlastně všude. Může to být neseriózní obchodník, který vám prodá nekvalitní zboží za přemrštěnou cenu, vychytralý poradce, který vám doporučí nevýhodné pojištění a třeba i váš kolega v práci či samotný šéf, který vás zneužívá v práci a za nízký plat po vás vyžaduje nadstandardní výkony.

bozi_mlyny_melou_01

S takovými lidmi je hodně těžké jednat. Sami si svého chování jsou dobře vědomi a nechtějí být ze své výsostné pozice sesazeni. Brání se a kopou okolo sebe, snaží se druhé prostě zničit ve vlastní prospěch. Nejhorší je, že se proti jejich chování nelze ani moc efektivně bránit. Mohlo by vás to stát mnoho času, nervů a výsledek by nemusel být podle vašich představ.

Proto se někdy vyplatí, když se stáhnete stranou a utěšíte se právě lidovou moudrostí, že Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Je to většinou pravda. Nikdo z nás není neomylný, každý dříve nebo později udělá špatný krok, který se mu škaredě vymstí. Stačí si jen počkat.

bozi_mlyny_melou_02

Potěšilo by vás, když budete u toho, až si vaše nenáviděná pijavice „zlomí vaz“? Zkuste strategii přátelství. Navažte s takovým člověkem kontakt a snažte se, aby se o jeho neférovém chování dozvědělo maximum lidí. Tak zvýšíte šanci, že se moudro vyplní a pocit, že budete u toho, vám vlije novou sílu do života.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: