16.7.2018
Kategorie: Bydlení

Které přírodní materiály jsou vhodné doplňky pro bydlení?

Jestliže se řekne přírodní materiály, každý si ihned vybaví dřevo. Kromě dřeva však lze použít i další druhy přírodních materiálů, patří mezi ně především přírodní kámen, břidlice, korek, ratan či celá řada přírodních tkanin. I tyto materiály si zaslouží naši pozornost.

Dřevo

Jeho skutečná elegance se ukrývá právě v jeho neopracované a hrubé podobě. Letokruhy mohou nahradit i tu nejvíce složitou texturu i povrchovou úpravu.

Je to živý materiál, který svému majiteli nabízí svůj ušlechtilý charakter, snadnou opracovatelnost a originalitu prostředí, v němž se vyskytuje.

Přírodní kámen

Přírodní kámen je materiál, který můžete použít jak v interiéru, tak i v exteriéru, kterému dodá ojedinělý vzhled. Stylově jím můžete obložit zeď, použít jej na dlažbu či jako obklady exteriéru. Je to materiál nejen odolný, ale i stálý a svému uživateli nabízí dlouhou životnost.

Břidlice

Tento skvělý přírodní materiál je vhodný jak pro obklady koupelen, tak i designových stěn. Můžete jej však využít při realizaci umělého krbu, jako podlahovou či střešní krytinu, pro obklady fasád domů či plotu nebo z něj vykouzlíte nádherný zahradní chodník.

Korek

Korek je přírodní materiál, z něhož se nemusejí vyrábět jen špunty. Stejně tak jako dřevo, vnáší do interiéru teplo a harmonii. Můžete jej použít i do moderního interiéru. Lisovaný korek lze využít jako podlahovou krytinu či pro obložení stěn a to díky tomu, že nabízí pestrou strukturu i barevnou škálu. Jako podlahová krytina je výborným tepelným izolantem, je pružný měkký a velice příjemný pro nášlap. Také funguje jako protihlukový izolant.

Přírodní tkaniny

Přestože, nebo možná právě proto, že žijeme ve světě techniky a počítačů, stále větší oblibu si opět získávají přírodní materiály. Patří mezi ně i přírodní tkaniny. Ty se často používají jako závěsy, potahy na sedací soupravy, místo umělých koberců či jako dekorace na zeď. Mezi tyto materiály se řadí například juta, bavlna či len. Svou strukturou i barvou nabízejí kouzlo přírody, které umělé materiály napodobit nedokáží.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: