28.1.2019
Kategorie: Finance

Kdy se vyplatí pojistka na blbost?

Pojistku na blbost – pojištění odpovědnosti za škodu – může uzavřít každý. Mnoho lidí způsobilo někomu újmu, která nebyla cílená, ale i tak za ní museli zaplatit. Zda se to stalo v zaměstnání nebo v soukromí, na tom nezáleží. Pokud patříte mezi takové lidi často, je nejvyšší čas na uzavření pojistky na blbost. Pojistit můžete sebe nebo celou rodinu v případě škody v profesionálním i soukromém životě.

Pojištění občanské povinnosti

V tomto typu pojištění můžete pojistit sebe, svou rodinu včetně dětí, ale také domácího mazlíčka. Dítě srazí regál v obchodě a zboží se rozbije nebo kopne balón do okna sousedovi, to jsou běžné situace, které rodiče se svými ratolestmi zažívají. S uzavřenou pojistkou na blbost se jejich lumpárnám můžete smát a nemusíte si lámat hlavu, kde vezmete peníze na úhradu škody. Praskne vám přívod u pračky ve chvíli, kdy jste celá rodina na výletě a vytopíte sousedy. I na takové případy se vztahuje pojistka na blbost.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance

Pokud v zaměstnání zničíte nějaký stroj, telefon nebo služební automobil, náhradu škody může pokrýt pojistka na blbost pro zaměstnance. Vaše špatná zakázka, která vede k velkým ztrátám společnosti může být také pokryta z pojistky a to včetně právního zastoupení. Proto zaměstnavatelé vítají, když si zaměstnanci tuto pojistku sjednají.

Povinné pojištění podnikatele

Lidé, vykonávající určitá povolání, mají ze zákona povinnost uzavřít pojištění odpovědnosti podnikatele. Mezi nejdůležitější patří lékaři, advokáti, notáři, auditoři atd. Toto pojištění se doporučuje také účetním, tlumočníkům, soudním znalců a dalším.

Pojištění z vlastnictví nemovitosti

Pokud máte na svůj dům nebo byt hypotéku, je toto pojištění povinné. Kolemjdoucí uklouzne na zamrzlém chodníku, který patří k vašemu domu a zlomí si nohu. Při velkém větru, ulomená větev poškodí plot sousedovi. Na tyto i další případy můžete využít pojistku na blbost.

Pozor: Stejně jako u ostatních pojistek, nelze plnění vymáhat, pokud byla škoda způsobena úmyslně nebo pod vlivem alkoholu a drog.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: