17.7.2019
Kategorie: Finance a podnikání, PR

Kde sehnat peníze, když zrovna zaklepou na dveře nečekané výdaje?

Složenka, na kterou jste skoro zapomněli, má už poslední den splatnosti. Co takhle malá půjčka?

V dnešní době nikdy nevíte, co vás potká – a platí to bohužel i pro akutní výdaje, s nimiž bohužel snad nikdo dopředu nepočítal. Jak potom takovou situaci řešit, kde získat prostředky, aby nám už podobná věc nedělala žádné další starosti? Řešení je přitom na dosah ruky a nemusíte se při něm ani zapotit, i kdyby zrovna Evropou procházela vlna letos dosud nevídaných veder. Všechno důležité se totiž odehraje online, na mysli samozřejmě máme nebankovní půjčku, se kterou jde všechno zase o něco snáz!

Čísla vždycky napoví – prohlédněte si je pečlivě!

Co je nejdůležitější u dnešních půjček? Úroková míra, RPSN, výše poplatků? Správně jsou vlastně všechny tři z těchto možností, které mají jednu věc společnou – jde o čísla, se kterými si můžete snáze poměřit, jestli je ta či ona nabídka opravdu výhodná a lepší než ty, s nimiž vyrukovala na trh konkurence. Třeba právě díky porovnání RPSN a úroků poznáte, jestli je půjčka bez skrytých výdajů, přesně tak, jak slibuje reklama. Pokud se cifry už na první pohled značně odlišují, je namístě zbystřit a raději jednat o půjčce někde jinde.

Nemusíte na nic čekat, vyřízení je otázkou krátké chvíle

Jak dlouho vlastně trvá, dohodnout si dnešní krátkodobou půjčku? Pokud jste si naposledy sjednávali úvěr ještě někdy v devadesátých letech minulého století, nepochybně budete dosti mile překvapeni. Otázku, kde sehnat peníze, totiž vyřešíte už během příštích pár minut – pokud máte zrovna před sebou nějaké skutečně akutní výdaje, tím samozřejmě lépe! Rozhodně není důvod na cokoliv dlouho čekat, zvláště pokud jsou tu položky, co nepočkají snad ani do dalšího dne. Schválení žádosti, výplata peněz na účet, tohle vše se zvládne třeba i během patnácti minut, takže o rychlosti celé akce snad ani nelze pochybovat! Možná bude hotovo ještě dřív, než stihnete dopít svou klasickou odpolední kávu.

Na co se zaměřit, když hledáme zajímavou nabídku?

Chcete dobrý úrok, ale zároveň půjčku, která by byla absolutně bez rizika – kde zaplatíte přesně tolik, kolik bylo dohodnuto, když odešlete částku v předem stanoveném termínu (aneb když férově, tak také z obou stran). Je snad hledání složité? V zásadě ne, ale musíte při něm být opravdu pečliví. Asi jako když si vybíráte elektroniku, kterou plánujete používat několik příštích let. Reference jsou až na prvním místě, čím více jich najdete, tím také lépe. Jaké musí být?

  • Pozitivní. Samozřejmě se občas najde i nějaká, která nebude dobře laděná, klady ale musí převažovat. Když najdete příliš mnoho negativních referencí, platí jediné – ruce raději pryč!
  • Věrohodná. Měla by na vás působit tak, že jí psal někdo, kdo má za sebou reálný zážitek.
  • Ale také dostatečně dlouhá. Nikdo nemá rád reference, co jsou napsané dvěma slovy, že?

Potřebujete deset tisíc, a to opravdu naléhavě. Přátelé odmítli, v bance je takové jednání celkem na dlouho. Co tedy dělat? Samozřejmě, přímo se nabízí právě nebankovní půjčka, kterou můžete mít na svém účtu už během příštích pár minut po schválení. Žádost o půjčku je také velmi jednoduchá záležitost, kterou vyřešíte klidně i za polední pauzu v práci nebo při večerním šálku kávy. Co všechno sem potřebujete uvést? Jde pouze o základní osobní údaje a potvrzení o příjmech, jen tři malé kroky, které vedou k půjčce – pouze tři obrazovky, na nichž uvedete vše, co je zapotřebí a pak už stačí jen krátkou chvilku počkat. V každém případě si však nesjednávejte větší úvěr, než zrovna potřebujete. O dluhové pasti jste určitě slyšeli, a právě ona je předmětem mnoha nepříjemných zpráv.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: