11.2.2020
Kategorie: PR, Různé

Kde pořídit golfové vybavení? Digitalgolf vám nabídne vše pro golf na jednom místě!

Ať už patříte mezi milovníky tohoto sportu gentlemanů, nebo s ním chcete teprve začít, neobejdete se bez patřičného vybavení. Vše potřebné je ideální nakoupit v jednom obchodě u skutečných odborníků, kteří vám doporučí s ohledem na vaše potřeby to nejlepší.

Pro perfektně odpálený míček

Golfové hole patří neodmyslitelně k základnímu vybavení tohoto ušlechtilého sportu. Můžete je pořídit samostatně nebo jako kompletní set začínající na 6 holích. V případě, že s golfem začínáte, měli byste vědět, že se golfová hůl skládá ze 3 částí. Spodní část se nazývá hlava, střední část shaft a rukojeť grip. Dále se golfové hole rozlišují dle způsobu jejich použití na drivery, dřeva, hybridy, puttery, wedge a železa. Dřeva se používají pro dlouhé a přibližovací odpaly, putterem doklepnete míček do jamky. Železné golfové hole jsou univerzální. Hole vybíráme dle výšky, pohlaví, věku, úrovně hry, rychlosti švihu a vzdálenosti zápěstí od země.

Pro pocit pohodlí na hřišti

Golfové boty by měly být hlavně dostatečně stabilní, aby vám umožnily dobrý odpal. Co byste od nich měli očekávat? Kromě povedeného designu je to prodyšnost, vodotěsnost, lehkost a stabilita za každého počasí. Poslední jmenované zajišťují tzv. spiky neboli gumové kolíky na podrážce. K dostání je rovněž obuv bezspiková, kterou je možné pohodlně nosit i mimo hřiště.

Míček je základem dobrého úderu

Golfové míčky stejně jako hole vybíráme dle naší hráčské úrovně. Jejich druhy se člení podle typu kontroly, vzdálenosti a rotace. Jako začátečník si vystačíte s levnějšími tvrdšími míčky, které jsou schopny při středním švihu dolétnout dál, než by se čekalo. Dražší míčky jsou složeny z několika vrstev, jež zaručují lepší výkon v součtu všech typů úderů. Čím má míček více vrstev, tím je měkčí. Golfista má nad nimi lepší kontrolu.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: