3.4.2015
Kategorie: Cestování, PR

Kde lyžovat na jaře a v létě

Máte-li rádi zimní sporty, dobře víte, že sluníčko ve městech a nížinách zdaleka neznamená jejich konec. V mnoha zimních areálech se dá lyžovat a jinak dovádět každý rok až zhruba do června. A například v Alpách je pár míst, kde si zalyžujete celoročně. Lyžovat se s v této době dá ve většině lyžařských areálů. Ale od půlky dubna preferují zkušení lyžaři již právě ledovce.

Například Sölden v Rakousku, který patří mezi nejlépe hodnocená střediska. Vysoká nadmořská výška a sněhová děla dokáží zajistit kvalitní sněhové podmínky od října do května. 39 kilometrů sjezdovek se táhne po dvou ledovcích Tifenbachu a Rettenbachu.

V Rakousku je i další oblíbené lyžařské středisko Stubai. Díky 110 kilometrům sjezdovek jde o největší ledovcové středisko v Rakousku. Sníh tu najdete od října do června. Najdete zde i rozsáhlé sáňkařské centrum v Tyrolsku s téměř 70 kilometry drah. Děti do 10 let v doprovodu rodičů lyžují zdarma.

V létě můžete vyzkoušet některé z těchto míst:

V Rakousku ledovec Hintertux. Ledovec má vynikající sněhové podmínky v nadmořské výšce 1 500 – 3 250 m nad mořem. Jde o jediné rakouské místo, které je v provozu 365 dní v roce. Na Hintertuxu najdete 86 km sjezdovek. Nejrůznější obtížnosti, terény s hlubokým sněhem, náročné sjezdovky s boulemi…

Ve Švýcarsku Zermatt. Světoznámé lyžařské středisko s vysokou nadmořskou výškou a mnoha ledovci okolo. V lyžařském středisku najdete 250 sjezdovek, 71 lyžařských vleků a lanovek. Jedna lanovka vede též na Klein Matterhorn, což je nejvyšší zpřístupněné místo pro lyžaře v Evropě.

V Itálii ve Východních Alpách najdete Passo Stelvio, jeden z nejvýše položených průsmyků v Alpách, ke ketrému se dostanete po silnici. Leží ve výšce 2.750 m.n.m. Passo Stelvio je největším italským ledovcovým areálem. Ale pozor, ledovcový lyžařský areál je v provozu jen během léta. Během zimy jsou silnice velmi nebezpečné a uzavřené.

Tip na závěr: Stále ještě můžete na internetu najít i pobyty se slevami na lyžování.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: