11.12.2017
Kategorie: Cestování

Kam vyrazit na nejlepší vánoční trhy?

Vánoční trhy jsou oblíbeným místem, kde se dobře najíst, napít, ale i utratit nemalé peníze. Lidé zde řeší vánoční dárky, a zároveň jsou tyto trhy již možná posledním místem odpočinku během svátků. Možná za to mohou přítomné rekvizity, živá zvířátka, staročeská hudba, vůně trdelníku a teplých moků nebo praskání lahodných pečených kaštanů.

Velmi oblíbené jsou zahraniční trhy, zejména ty v Rakousku a v Německu. V Rakousku každoročně usilují o největší štrúdly, koláče nebo trdelníky.

Kam na tradiční český voňavý svařák

Vyzkoušejte tradiční pražské vánoční trhy, které vás na Staroměstském náměstí strhnou svou atmosférou. Neméně hezké jsou však i ty na Václavském náměstí. Voní zde svařák i medovina a prodejci zde lákají příchozí na trdelníky, grilované klobásy nebo staročeské dekorace. Atmosféru v Praze dokresluje osmdesát tisíc světel a dvacet metrů vysoký strom na Staroměstském náměstí. Nechybí zde ani program, zpívání koled, dětské soubory, dílničky.

Ani Plzeň není pozadu a i zde si lze koupit dobrý svařáček. Trhy na tomto místě lze navíc spojit s návštěvou pivovaru. Ani v Plzni nechybí bohatý program, tradiční koledy, zámecké zpívání koled s Českým plzeňským rozhlasem a podobně.

Olomouc je letos prvním městem s vánočním stromečkem. V tomto historickém městě vám nabídnou norimberské víno a punč a v historické části města potrvají trhy s osmdesáti stánky až do třiadvacátého prosince. Olomouc však láká své návštěvníky na zcela jiné vánoční trhy – takové, které mají připomínat slavné trhy v německém Norimberku. ty se právě proslavily bohatým množstvím druhů svařeného vína a punčů, jejichž receptura je tajná a složení se pravidelně kontroluje. V Praze však úřady tyto punče zakázaly.

Nakonec si shrňme ve stručnosti další místa, kde se dá jít za vánoční atmosférou:

  • Bouzov s adventními prohlídkami, které vám připomenou dávno zapomenuté vánoční zvyky
  • Karlštejn s Královským adventem
  • Sychrov s folklorními soubory a divadlem
  • další tipy najdete na těchto webech: Kudyznudy.cz, skrz.cz.
Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: