2.7.2018
Kategorie: Cestování

Kam vyrazit na klidnou letní dovolenou?

Období dovolených se blíží a vy přemýšlíte, do kterých míst vyrazit, aby vaše dovolená byla klidná? Nabízíme několik letovisek, ve kterých se velkého ruchu rozhodně nedočkáte.

Řecko

Toužíte – li po klidné dovolené, vybírejte si letoviska vzdálená od ruchu velkoměst. Ideálně jsou to ostrovní místa řeckých ostrovů nebo Kypru. Zde si můžete odpočinout od celoročního stresu, shonu a hluku.

Letovisko Nissaki

Je to ideální místo pro každého, kdo hledá klid a odpočinek. Letovisko nabízí azurové moře s průzračnou vodou a vynikajícími podmínkami pro koupání, slunění a potápění se. Pokud chcete vyrazit na výlet, nabízí se návštěva nedalekých letovisek, mezi něž patří Ipsos či Kassiopi.

Pro slunění i odpočinek jsou ideální pláže s jemným pískem a oblázky, které se rozprostírají opodál hlavní silnice. Do moře je zde pozvolný vstup, takže jsou ideálním místem i pro rodiny s dětmi.

Chorvatsko

Chorvatsko má celou řadu letovisek, které nabízejí rušný letní život i noční zábavu. Pokud však chcete svoji dovolenou strávit v klidu a pohodlí, ubytujte se v Mimici.

Letovisko Mimice

Nachází se nedaleko ostrova Brač, na něž má nádherný výhled. Svým návštěvníkům nabízí klidné oblázkové pláže, na nichž najdete i bary s občerstvením. Velmi romantické a klidné jsou i zdejší zátoky, které poskytují soukromí.

Pokud chcete vyrazit na výlet, nabízí se nedaleké město Omiš.

Thajsko

I Thajsko nabízí svým návštěvníkům celou řadu dosti rušných destinací. Pokud však hledáte klid, zavítejte na ostrovy Ko Kood, Ko Tao nebo Ko Racha.

Ko Kood

Je to sice čtvrtý největší thajský ostrov, ale turistů je zde jen velmi málo. Nádherné a čisté pláže zatím ještě většina cestovních kanceláří neobjevila. Pro ubytování se zde nabízí několik resortů, které mají k dispozici bungalovy v tropické zeleni, ale není to nic pro náročné klienty.

Ko Tao

„Želví ostrov“ je další oáza klidu, kterou Thajsko nabízí. Nejenže svým tvarem připomíná želvu, ale želvy do těchto míst připlouvají klást vejce. Pobřeží ostrova vytváří celou řadu členitých zátok. Pokud tedy hledáte samotu a klid, rozhodně si svoji zátoku naleznete.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: