2.9.2019
Kategorie: Cestování

Kam na dovolenou jen s batohem?

Luxusní hotely, davy turistů, špičková obsluha a nadstandardně vybavené pokoje nepatří pro vás mezi ideálně strávenou dovolenou? Vaše nároky na dovolenou jsou zcela odlišné od té klasické, jak ji všichni znají? Batoh na zádech, spaní pod širákem nebo stanem je pro vás to pravé? Tzv. batůžkáři mnohdy ani netuší, kam jejich kroky povedou a kde v noci hlavu složí. Ovšem zážitků mají na rozdávání. Zatoužili jste také někdy vyrazit jen s batohem a pocítit tu svobodu na vlastní kůži? Zkuste naše tipy a možná objevíte to pravé kouzlo vaší dovolené.

Norsko

Skandinávská země láká k prozkoumání nejen díky velice nízké kriminalitě, ale také díky 21 národním parkům a majestátním fjordům. Pokud toužíte nechat za sebou hektičnost všedních dnů je Norsko tím pravým a také bezpečným místem. Navštívit můžete i dva ledovce, ovšem počítejte s návalem turistů.

Finsko

Láká vás dobrodružství a chcete zatočit s nudou v běžném životě? Krásnou přírodu objevíte ve Finsku. Při putování zemí si nebudete jisti, jaké je právě roční období.

Costa Rica

Láká vás bujná příroda? Chcete se prodírat džunglí, ale současně si odpočinout na pískové pláži bez okukujících turistů? Hoďte batoh na záda a vyrazte za dobrodružstvím i relaxem, který Costa Rica poskytuje.

Česko a Slovensko

Nechce se vám pořádat dalekou cestu za nevšedními zážitky? Věřte, že i Česko a sousední Slovensko jsou ideálními zeměmi pro nenáročné turisty, kteří vyhledávají klid. Praha dokonce obsadila 4. v oblíbenosti destinací vhodných pro batůžkáře. A má to jednu výhodu, všude se domluvíte.

Arménie a Gruzie

Pokud toužíte vidět starobylé památky a v klidu si vychutnat památnou, často tragickou atmosféru, vydejte do Arménie nebo sousední Gruzie, kde objevíte mnoho starých kostelů, kaplí a klášterů. Při návštěvě Arménie si nenechte ujít známou horu Ararat (patří k Turecku), kde podle legendy přistál Noe.

Skotsko

Prudký vítr táhnoucí se od moře vám nezkazí úchvatnou podívanou v drsné, ale krásné přírodě. Staré hrady, často opuštěné lákají k prozkoumávání a okolí k putování a poznávání.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: