27.11.2017
Kategorie: Cestování

Kam na dovolenou, když už je podzim?

Dovolenou nemusíme trávit jenom u moře, že ne? A propos krásnou podzimní dovolenou lze zažít i v naší zemi. Od nespočtu možností relaxačních dovolených, kde se o vás bude starat masér či se potopíte do pivní lázně, se lze dostat také k českým dovoleným spojeným s ubytováním na hradě či zámku. Podzim totiž tyto budovy miluje!

Stále je však nespočet osob, které chtějí na podzim přece jenom za hranice a nejlépe k moři. Je tedy ještě letos nějaká možnost?

Kde je na podzim chladno a kde léto?

Například Bulharsko na podzim již není atraktivní destinací. Již od začátku září je zde totiž zima. Na druhou stranu do Chorvatska, anebo na sever Itálie, se dá jet do konce září. Poté je i zde na koupání zima.

Naopak rovněž existují země, kde na podzim ta pravá sezóna teprve začíná. Je to severní Afrika, Tunisko, Egypt a jižní Středomoří.

Do konce října se vykoupete…

… v Řecku, Turecku, na Kypru, Baleárských ostrovech, v jižním Španělsku, ale také na jihu Itálie.

Destinace, kde je teplo celý rok

Pokud máte dostatek financí, pak ani počasí nemusíte řešit. V tom případě se vydejte do Karibiku, na Seychely, na Floridu, do Thajska či Indonésie. V Thajsku totiž sezóna začíná právě až v listopadu, kdy u nás běžně mrzneme. Právě na podzim a zimu, kdy děti chodí do školy, si cestu k moři volí zejména bezdětné páry, které si chtějí užít dovolenou v klidu a bez dětí okolo. Podzimní dovolené (pokud se však týká nám blízkým destinacím) rovněž šetří peněženku.

Aktivní dovolená

Podzimní a zimní dovolené jsou rovněž přívětivé pro sport. Na podzim se nám lépe dýchá a jsme schopni podávat fyzický výkon. Můžeme tak surfovat, potápět se, ale rovněž je podzim přívětivější pro návštěvu kulturních památek, města vůbec. Na druhou stranu nevýhodou podzimní dovolené je právě počasí, které se neustále mění a vy se mu musíte podrobovat co se týče programu. V dešti se neprojdete městečkem, nezaplavete si ani nezatančíte na diskotéce na pláži…

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: