26.2.2018
Kategorie: Zajímavosti

K čemu všemu lze použít jablečný ocet?

Máte doma jablečný ocet a nevíte, jak je použít? Poradíme vám. Jablko totiž spadá pod nejoblíbenější ovoce a jistě znáte staré známé pořekadlo: „Jedno jablko denně a nepotřebuješ lékaře“. Každé jablko totiž obsahuje nespočet vitamínů, minerálů, antioxidantů a vlákninu pektin, která napomáhá správnému trávení, štěpení tuků, a dokonce vám pomůže se i zbavit parazitů nebo neutralizovat radioaktivní záření…

Jablečný ocet jako další pomocník pro tělo

Z jablek se však vyrábí především užitečný jablečný ocet, který zná každá modelka. Pomáhá totiž tělu v procesu hubnutí. Navíc má jít o elixír mládí a zdraví. Jablečný ocet se vyrábí z rozdrcených jablíček, která se nechávají kvasit v dřevěných kádích. Po dokončení procesu kvašení se obsah přecedí a vzniká hustá hnědá tekutina, která zachovává veškeré enzymy, vitamíny, minerály a další prospěšné látky, které obsahují i čerstvá jablka.

Antibiotikum a antibakteriální a antimykotické účinky – to je jablečný ocet

Jablečný ocet oceníte na cestě za svou štíhlostí, ale také umí ničit patogenní bakterie a viry v těle. Dále napomáhá dobrému trávení a podporuje štěpení tuků. Posiluje rovněž imunitu organismu.

Použití

Jablečný ocet znali již Egypťané, kteří jej užívali jako detoxikační prostředek. Pozadu však nebyl už i Hippokrates ve čtvrtém století před naším letopočtem. Nezapomeňme rovněž, že je o jablečném octu zmínky také v samotné Bibli, která jablečný ocet opěvuje podobně jako olivový olej. I středověk si jej vážil a například Kryštof Kolumbus vozil na svých lodích barely s jablečným octem, jako prevenci proti kurdějím. Stejně jablečný ocet využívali například vojáci během americké občanské války. Dnes si tento ocet vyrábět sami naštěstí nemusíte, naleznete jej v každém supermarketu nebo v obchodě se zdravou výživou.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: