29.4.2019
Kategorie: Bydlení

Je výhodnější bydlení na vesnici nebo ve městě?

Česko nyní zažívá nový trend, kdy se stále více mladých rodin stěhuje z velkých měst do těch menších nebo rovnou na vesnice. Nové, přísnější podmínky k získání hypotéky tento trend nejspíš zpomalí, každopádně to nic nemění na tom, že život na vesnici se stává stále více vyhledávaným a lidé houfně města opouští. Někteří z nich zjistí, že život na vesnici přece jen není pro ně, mnoho aspektů nedomyslí a k životu ve městě se vrátí. Většina z nich však na vesnici zůstane a život ve městě si už ani nedovedou představit.

Výhody života na vesnici

Asi největší výhodou života na vesnici je, že máte zahradu se kterou se váže mnoho způsobů vyžití. Možnost zahradničit, mít bazén nebo si jen tak na ní lenošit je asi největším důvodem, proč se lidé na vesnici stěhují. Jistě, dům se zahradou můžete mít i ve městě, ale ve většině měst jich je nedostatek a jejich ceny jsou pro „obyčejné smrtelníky“ nedosažitelné. Kousek pozemku v zahrádkářské kolonii je jen malou útěchou.

Pokud máte malé děti, je pro jejich zdravější fyzický vývoj jistě lepší život na vesnici. Větší pobyt na čerstvém vzduchu, možnost pořídit trampolíny a jiné vyžití pro ně činí děti šťastnější. Nemusíte pracně hledat dětská hřiště, kde se neschází puberťáci nebo horší individua, nejsou plná nedopalků nebo dokonce použitých injekčních stříkaček.

Na vesnici je celkově bezpečněji a o hodně nižší kriminalita než ve městě. Můžete mít mnohem menší obavy při nočním návratu domů ze sobotní zábavy.

Jak se žije ve městě?

Možnost dostat se všude pěšky nebo městskou hromadnou dopravou drží mnoho lidí právě ve městě. Nejen blízkost obchodů, restaurací, kulturních zařízení, nemocnic, ale také nechuť dojíždět do zaměstnání jsou výhody, které život ve městě přináší. Pokud nevlastníte automobil, je bydlení ve městě o mnoho jednodušší.

Když máte děti, máte mnohem větší výběr pro jejich mimoškolní aktivity. Nejsou odkázány na autobusové nebo vlakové spojení a v klidu tak vše stíhají.

Pokud žijete v panelovém domě, máte o veškerý komfort postaráno. Jen otočíte kohoutkem a máte teplo, studenou i teplou vodu. Prakticky se nemusíte o nic starat nebo nic udržovat, což pro velmi zaměstnané jedince je velkou výhodou.

Určitě by se našlo mnoho dalších výhod i nevýhod pro život na vesnici nebo ve městě, prioritou však zůstává, aby byl každý ve svém bydlišti spokojený a šťastný.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: