2.3.2020
Kategorie: Finance

Je pro vás trh s nemovitostmi matoucí?

Investovat do nemovitostí chce pořádnou kuráž a chuť riskovat. Vaše investice se vám může mnohonásobně zvýšit, ale také snížit. Vybírat správné nemovitosti k investici se mnohdy zdá matoucí, existují však tipy, které vám pomohou se v nemovitostech orientovat a zvýšit tak šanci na tučný zisk.

Potřebuje nemovitost rekonstrukci?

Jednou z klasických chyb při nákupu starší či zničené nemovitosti je špatný odhad financí potřebných na rekonstrukci. To jednoduše znamená, že utratíte více za rekonstrukci, než je její samotná hodnota.

Největší viníky jsou kuchyně a koupelny – v závislosti na cíli mohou stát desítky i sta tisíce korun. Jak tedy vědět, kolik utratit?

Stanovte si přesnou částku na renovaci a dodržte ji. Nechte si od odborníka sestavit finanční plán rekonstrukce. Věřte, že se to vyplatí.

Zklamání při nákupu mimo plán

Pokud uvažujete o koupi nové nemovitosti před dokončením výstavby, zkontrolujte všechny dokumenty pečlivě.

Ujistěte se, že prodejce má odpovídající osvědčení o pojištění. To vás ochrání před nedokončením prací a porušením zákonných záruk týkajících se budovy.

Investice do oblasti s nízkou poptávkou

Hledejte nemovitosti v oblasti, kde je poptávka po bydlení. Pokud jde o vlastnosti slibující vysokou poptávku po pronájmu, buďte opatrní.

Výběr špatného realitního agenta

Stejně jako všechny věci v oblasti nemovitostí, i výběr správného agenta je o průzkumu.

Zjistěte jaké jsou typy agentů ve vašem okolí, někteří se specializují na určité styly a cenové kategorie.

Agent číslo jedna ve vaší oblasti může být dobrý, ale číslo dva může být hladový po rychlém obchodu.

Jít na to sám

Vlastnictví, prodej a nákup nemovitosti může být docela zastrašující, pokud nevíte, co děláte. Pokud se přece jen rozhodnete si vše zařídit sami, získejte rady od odborníka. Nebojte se, položit mu, co nejvíce otázek.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: