14.3.2016
Kategorie: Bydlení, Exteriér, Zahrada

Je lepší terasa nebo zimní zahrada?

Terasa je v moderní architektuře velmi žádaným architektonickým prvkem u novostaveb. Všechny nově stavěné rodinné domy jsou již projektovány s venkovním posezením přímo u domu. Velké popularitě se v posledních letech těší ale také zimní zahrady? Která varianta je lepší? Jaké jsou výhody teras a zimních zahrad, na to se detailněji zaměříme v dnešním článku.

Terasy – jednoduchá konstrukce jen se zastřešením

Terasy u rodinných domů jsou mnohem snadnější na realizaci. Jejich konstrukce je jednodušší, než v případě zimních zahrad. Jedná se o otevřenou konstrukci, u které je nutné vybrat jen zastřešení. Nejčastěji je konstrukce tvořena dřevěnými sloupky ve čtyřech rozích, které podpírají střešní konstrukci. Klasická terasa umožňuje sezení venku i v případě deště a horšího počasí. Bohužel vás neochrání před větrem a zimou.

21_radyprovsechny.cz_terasa_01

Zimní zahrady jsou místností navíc

Zimní zahrady jsou mnohdy označovány, jako místnost navíc, která se nachází mimo hlavní dům. Jedná se o uzavřenou konstrukci se skleněnými nebo polykarbonátovými výplněmi. Právě výplně ze všech stran umožňují sezení v zimní terase v kontaktu s přírodou za jakéhokoliv počasí. Ani větrné počasí vám nezabrání si ve vaší zimní zahradě vychutnat kávu. Konstrukce zimních zahrad je instalovaná napevno, profily mohou být i ze dřeva, ale nejčastěji jsou z odolného hliníku. Zimní zahrady jsou často vybaveny také vytápěním, takže si posezení v nich můžete užívat i v chladnějším počasí.

21_radyprovsechny.cz_terasa_02

Posuvné terasové systémy se zasklením ze všech stran

Neustálý vývoj architektonických trendů a systémů v současnosti umožňuje realizovat ještě jedno řešení – posuvné terasové systémy. Toto řešení je kombinací teras a zimních zahrad. Terasa je krytá zasklením ze všech stran. Zasklení není instalované napevno, ale v posuvných systémech. Můžete jej kdykoliv otevírat a zavírat podle potřeby. Konstrukce u těchto systémů je výhradně z hliníku a jedná se o nejdražší řešení.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: