25.2.2017
Kategorie: Cestování, PR

Je lepší si chatu či chalupu koupit, nebo pronajmout?

Chalupaření a chataření bylo doménou 70. a 80. let. Kdo neměl vlastní víkendovou chalupu či chatu, jako by ani nebyl. Po revoluci se situace změnila a Češi začali vyhledávat prostor pro relaxaci v cizině. Ale ani opojení z otevřených hranic a dostupné exotiky netrvalo věčně – zájem o víkendy i delší dovolené v malebném prostředí českých hor a podhůří nikdy zcela neopadl. V posledních letech naopak zesílil a spousta lidí uvažuje nad pořízením vlastního rekreačního objektu. Je to i váš případ? Nepřestávejte číst a dozvíte se, jestli se vám ho vyplatí pronajmout, nebo koupit.

Koupí můžete vydělat, ale přiděláte si starosti

Pořízení vlastní chaty či chalupy můžete vnímat jako investici do budoucna. Ceny nemovitostí ve vyhlášených lokalitách porostou, a navíc se vám bude částka pozvolna vracet díky případnému pronájmu. Tím však výhody končí a začíná výčet negativ a starostí.

radyprovsechny.cz_chalupanahorach_cz_01

O rekreační objekt se budete muset starat, což v případě starších nemovitostí znamená nemalé investice. A sehnat dostatek zájemců o pronájem chalupy na horách nemusí být snadné, alespoň s ohledem na širokou nabídku. Mimo to vás může přestat bavit jezdit rok co rok na jedno a to samé místo.

Proč je lepší si chalupu jen pronajmout?

Chalupaření sice většina lidí vnímá jako příjemnou záležitost, ale představy o víkendu na horách se za poslední desetiletí výrazně změnily. Nechcete-li volno trávit obhospodařováním rekreačního objektu a zahrádky, ale spíše výlety po okolí a lelkováním na čerstvém vzduchu, bude pro vás lepší pronajatá chalupa na horách. Nabídka je neuvěřitelně pestrá a postupně okusíte všechny kouty České republiky.

radyprovsechny.cz_chalupanahorach_cz_02

A jestli je pronájem chalupy drahý? Záleží na úhlu pohledu. Týdenní ubytování Lužické hory ve stylové roubence vás nevyjde na víc než 15 tisíc korun! Například v krásné Chalupě na horách, která se nachází v Jiřetíně pod Jedlovou nedaleko Děčína.

Prohlédněte si, jak to v Chalupě na horách vypadá:

radyprovsechny.cz_chalupanahorach_cz_03

radyprovsechny.cz_chalupanahorach_cz_04

radyprovsechny.cz_chalupanahorach_cz_05

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: