19.3.2018
Kategorie: Zajímavosti

Jaký bude rok psa podle čínského kalendáře?

Rok Psa je podle čínského kalendáře období od 16. února 2018 do 4. února 2019.

Pes představuje symbol pro energetické přeměny myšlenek nezkrocených na myšlenky zkrocené, vědomé a usměrňované. Jestliže se bude měnit vědomí, bude to pomocí vůle, upřímnosti a odpovědnosti. Pes je také symbol bojovníka za spravedlnost a v neposlední řadě představuje symbol věrnosti. Pro čínský zvěrokruh je Pes nejsympatičtější znamení.

Znamení Psa

Je to příznivé znamení, které přináší ochranu, oddanost a soulad. To vše se týká především rodiny. Věrnost a vděčnost může mít celou řadu podob. Může to být například identifikace jednotlivců, která souvisí s nějakým rozhodnutím – identifikace s nějakou skupinou či územím.

Čínský horoskop Psa

Toto znamení patří do polarity jang (světlejší element, který působí vesele, aktivně a žensky a koresponduje s denní dobou, často je symbolizován vodou a zemí). Jeho šťastnou barvou je indigová modř, oblíbené vůně jsou balzám a pižmo, oblíbené chutě – výrazná, máslová, vhodné jídlo a pití – červené maso, sýr a mléko, mezi oblíbené květiny se řadí květy pomerančovníku a čajové růže a drahým kamenem, který se vztahuje k tomuto znamení, je opál.

Co můžeme očekávat?

Začátkem roku se objeví rychlé tempo, které s sebou přinese i výkyvy nálad, nesoustředěnost či nervozitu. Objeví se i zvýšený zájem o politické a mírové dění. Mnohým se naskytne nová šance pro získání pracovního místa. Podzim přinese trochu klidnější atmosféru.

Vzhledem k tomu, že pes má dobrý úsudek a chytrou hlavu, budou nám tyto vlastnosti ku pomoci při řešení různých situací.

Budeme se pohybovat mezi samotou a touhou po společnosti, stejně jako pes, který sice žije raději ve smečce (i kdyby ji tvořili pouze dva jedinci), ale zároveň vyhledává samotu, aby načerpal sílu.

Pokud jste uvažovali o pořízení psa, jako dalšího člena vaší rodiny, letošní rok je pro toto rozhodnutí ideální. Snáze svému novému čtyřnohému členovi porozumíte.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: