25.9.2012
Kategorie: Bydlení, PR

Jaké vybrat tepelné čerpadlo?

Tepelná čerpadla se řadí mezi moderní zdroje vytápění s perspektivní budoucností. Do popředí zájmu investorů i majitelů domů je staví zejména fakt, že představují velice úsporný a pohodlný zdroj vytápění a ohřevu TUV. Vzhledem k očekávaným trendům vývoje hospodářské situace představuje instalace tepelného čerpadla  hospodárné řešení.

Tepelná čerpadla patří mezi nejspolehlivější a nejrozšířenější alternativní zdroje vytápění, která výrazně přispívají k úsporám energií. Tato zařízení podstatně zlevňují provoz domácnosti vzhledem k nárokům spotřebu energií při topení a ohřevu TUV.

Tepelné čerpadlo je zařízení, které je schopné odebírat z okolí tepelnou energii obsaženou ve vodě, zemi nebo vzduchu a přečerpat ji na vyšší teplotní hladinu, která je použitelná k vytápění a ohřevu teplé užitkové vody nebo vody v bazénu. Pro toto přečerpání je potřeba
dodat tepelnému čerpadlu malé množství elektrické energie pro pohon kompresoru, který spolu s dalšími prvky zabezpečuje jeho správný chod.

Volba konkrétního typu tepelného čerpadla závisí na způsobu předpokládaného využití a samozřejmě také na zdroji, který je k dispozici, a jehož využití je za daných podmínek vhodné.  Jaké vybrat tepelné čerpadlo Vám poradí na těchto stránkách http://technika.karnool.cz/tepelna-cerpadla.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: