8.2.2016
Kategorie: Finance, Půjčky

Jaké jsou rozdíly mezi klasickou a americkou hypotékou?

Hypotéky jsou nejvyhledávanějším bankovním produktem posledních let při financování nového bydlení. Klasický hypoteční úvěr je v této oblasti stále nejžádanější, ale vzrůstající oblibě se těší také americké hypotéky. Každý druh hypotéky má svou charakteristiku, klady i zápory. Jaká hypotéka bude lepší pro vaše účely? K tomu je zapotřebí znát charakteristiku obou druhů.

Klasický hypoteční úvěr

Klasický hypoteční úvěr bychom také mohli nazvat účelovou hypotékou. Od banky dostanete peníze, které budou přímo určeny k financování konkrétní nemovitosti. Jedná se o bankovní službu, zajištěnou zástavním právem k nemovitosti.

hypoteka_01

Při využití hypotečního úvěru musíte bance pravidelně vykazovat využití financí, abyste dokázali jejich správné využívání a mohli čerpat další peníze. Hypoteční úvěr je čerpán na etapy, právě na základě pravidelného vyúčtování využití zapůjčených peněz. Na získání hypotečního úvěru je třeba vyřídit velké množství administrativních kroků. Odměnou vám však bude nízká úroková sazba.

Americká hypotéka

Americkou hypotéku bychom naopak mohli nazvat jako neúčelovou hypotéku. Bance nemusíte dokazovat účel, kvůli kterému si tento bankovní produkt budete sjednávat. I zde se jedná o službu, která je zajištěna zástavním právem k nemovitosti. Maximální výše hypotéky se pohybuje na hranici 70% ceny zastavené nemovitosti. Veškeré finance v rámci americké hypotéky obdržíte na účet najednou, v celé výši. Není třeba vykazovat žádné faktury ani dokládat využit peněz.

hypoteka_02

Americkou hypotéku tedy lze využít nejen pro nákup nového bydlení, ale i pro rekonstrukci stávajícího bydlení, nákup automobilu, na dovolenou, na výměnu domácích spotřebičů a k mnoha dalším účelům. Volba využití financí je jen na vás. Administrativní úkoly pro získání americké hypotéky nejsou tak složité, jako v případě klasického hypotečního úvěru. Úroková sazba je ovšem vyšší, ale stále výhodnější, než v případě klasických spotřebitelských úvěrů.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: