22.11.2019
Kategorie: Móda, PR

Jaké jsou druhy spodního prádla?

Na spodním prádle opravdu záleží. Nesmí nás omezovat a musí být pohodlné. Nemělo by nikde škrtit a tvořit faldy. Jaké vlastně máme druhy spodního prádla?

Spodní prádlo nemusí být jen kalhotky s podprsenkou. Do této kategorie patří i mnoho dalších jedinečných kousků. Spodní prádlo je vždy v přímém kontaktu s pokožkou, proto musí být kvalitní a prodyšné. Můžeme jej rozdělit na dámské, pánské a dětské, ale i stahovací, erotické, krajkové nebo třeba bezešvé. Současně jej můžeme rozdělit do kategorií, podle části těla, na které si prádlo oblékáme.

Prádlo na horní polovinu těla

Hlavním úkolem podprsenky je dát ňadrům pěkný tvar, nenechat je prověsit, ochránit je a zachovat v krásném a zdravém stavu. Podprsenka má prsům sloužit jako určitá podpěra. Dalším kouskem oblečení jsou košilky, které krásně přiléhají k tělu a jsou spolehlivou vrstvou oblečení, která udrží záda v teple a dodá tělu pěkný tvar. Může mít úzká, široká i nastavitelná ramínka, jako podprsenka. Patří sem i funkční trička s krátkými a dlouhými rukávy. Krásné dámské spodní prádlo má mnoho podob.

Prádlo na spodní polovinu těla

Kalhotky zahrnují klasické střihy i moderní varianty jako jsou třeba brazilky nebo tanga. Mohou být s vyšším pasem a vymodelovat bříško, pozvednout hýždě a vytvarovat pěkný zadeček, nebo mohou být s nohavičkou a vytvarovat i stehna. Pokud se jedná o erotické prádlo, určitě sem patří i podvazky, které se ale nosí i zcela běžně a krásně udrží punčochy na stehnech. Velmi smyslný a elegantní je i korzet, který slouží k vytvarování vosího pasu a stažení bříška. Můžeme sem zařadit i funkční nebo tvarující legíny, které dodají vašim nohám a zadečku pěkný tvar.

Prádlo na celé tělo

Sem patří prádlo, které zakrývá celý trup. Může jít o praktický overal s krátkými i dlouhými rukávy a nohavicemi vhodný třeba na spaní. Určitě sem patří praktické a elegantní body. Tento oblíbený kousek prádla vám nikdy nevyleze z kalhot nebo sukně jako košilka. Je přiléhavé, na ramínka, s krátkými či dlouhými rukávy, zapíná se v oblasti rozkroku na patentky a je díky nim velikostně nastavitelné. Úžasná jsou kombiné a stahovací spodničky, které vám vymodelují tělo pod úzké šaty.

Druhy podprsenek

Podprsenky mohou být saténové, krajkové nebo krásně hladké. Bezešvé prádlo má tu výhodu, že se nepropisuje nikde pod oblečením. Mohou být s úzkými i širšími ramínky, stahující, tvarující i push-up, se zapínáním i bez. Mohou být nevyztužené, polovyztužené, celé vyztužené, kosticemi i vycpávkami, push-up, bardotky pro pěkný dekolt nebo plunge, která má vpředu mezi košíčky maximálně nízký střed a hodí se do hlubokých výstřihů.

Druhy kalhotek

Klasické kalhotky mohou vystřídat, ty francouzské, s vysokým střihem, odhalující boky a zadeček. Velmi podobné jsou brazilky. Kalhotky s nohavičkou, kraťásky, boyleg či panty mají rovný a vyšší pas, zakrývají zadeček a mají krátké nebo delší nohavičky. Bikini více odhalují boky a zadeček, tanga jej odhalují celý a kalhotky string téměř nejsou vidět. Kalhotky s vysokým pasem krásně stáhnou bříško. Jak vybrat stahovací prádlo naleznete v článku zde.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: