3.3.2019
Kategorie: Bydlení, PR

Jaké existují varianty mini trouby a komu se tento pomocník vyplatí?

Minitrouby jsou stále častěji skloňovaným pojmem nejen mezi studenty, kteří hledají šikovnou alternativu při přípravu jídla na koleje, ale i mezi těmi, kteří žijí v malých bytech a jsou nuceni počítat každičký centimetr. Mini trouby jsou oblíbené především díky úspoře místa, kterou nabízí – oproti klasické troubě je úspora opravdu viditelná. Jaké existují typy a komu se takový pomocník v domácnosti zaručeně vyplatí?

Není trouba jako trouba

Mini trouby jsou spotřebiče, které na první pohled připomínají mikrovlnky – samozřejmě za předpokladu, že mluvíme o klasické mini troubě, jejíž součástí není plotýnkový vařič. Minitrouby dokážou svými funkcemi plnohodnotně nahradit klasické volně stojící trouby, které zná asi každý a na které bychom narazili v drtivé většině domácností.

I mezi mini troubami jsou však určité rozdíly, které se týkají nejen samotného vybavení, ale i funkcí, jež nabízí. Jaké existují varianty mini trouby a která z nich se vyplatí nejvíce?

S vařičem nebo bez vařiče

Asi největší rozdíl spočívá v tom, jestli má mini trouba vařič nebo ne. Pokud nemá, pak svým vzhledem připomíná mikrovlnou troubu, čemuž odpovídají i její rozměry. Pokud vařič má, pak je to další služba navíc, která je ale v mnoha případech nedocenitelná – tehdy už minitrouby opravdu nahradí ty klasické, protože v nich lze nejen péct, ale můžete na nich i vařit.

Mini trouby s vařičem se pak dále dělí na mini trouby se sklokeramickými plotýnkami a mini trouby s litinovými plotýnkami. První varianta vypadá na pohled moderněji, nevýhodou ale je, že na ni musíte používat speciální nádobí, které je určené pro tento typ ohřevu. Druhý typ mini trub s litinovými plotýnkami připomíná starší verze trub. Vybírat můžete i mezi modely, které mají dokonce až 3 litinové plotýnky. Výhodou je, že na litinové plotýnky můžete použít jakékoli nádobí.

Co od mini trouby očekáváte?

Při výběru mini trouby hraje roli nejen fakt, jestli je její součástí vařič nebo není. Důležité také je si uvědomit, co od mini trouby očekáváte a jaká kouzla s ní budete chtít provádět. Současné modely totiž dokážou jídlo nejen upéct, ale klidně vám připraví i koláče nebo vánoční cukroví. Samozřejmostí jsou praktické funkce jako třeba možnost nastavit spodní, horní nebo kombinovaný ohřev, využít časovače nebo funkce grilu či rozmrazování.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: