30.9.2017
Kategorie: Bydlení, PR

Jaká je průměrná cena bytu v Praze?

Ceny bytů v Praze stoupají, a to i v novostavbách či starších bytech. Během roku se jejich cena navýšila v některých lokalitách až o 20 %. Ceny paradoxně stoupají dál, i když poptávka po bytech je menší, bohužel ale stále převyšuje nabídku a dosáhnout na hypotéku je v roce 2017 stále složitější. Průměrná cena za m² se v Praze v září 2017 vyšplhala až na 76 146 Kč.

Jak se vyvíjely ceny bytů v Praze za poslední rok?

V září 2016 byla průměrná cena bytu v Praze 70 952 Kč/m² a během roku postupně stále stoupala. V srpnu dosáhla svého maxima 76 610 Kč/m², což má na prodej bytů zásadní vliv. V září zaznamenala lehký pokles a nyní se usadila na 76 146 Kč za m². Průměrný meziroční nárůst činil 7,3 %. K tomu je nutné ještě vzít v úvahu změnu zákona, kdy v současnosti platí daň z nabytí nemovitosti kupující. Byty se tak kupujícím prodraží o další 4 %. A jak jsou na tom jednotlivé pražské čtvrti? Nejdražší byty v Praze jsou samozřejmě na Praze 1, kdy nyní stojí m² v průměru 149 454 Kč. Největší nárůst cen zaznamenala Praha 9, zde od loňského září došlo k navýšení cen o neuvěřitelných 21,1 %.

Vzorový byt v Praze 5 – projekt Britská čtvrť

Nyní probíhá prodej bytů v Praze v Britské čtvrti

Nejžádanější byty v Praze jsou 1+kk nebo 2+kk, a to v lokalitách Prahy 9, 10 či 5. Kdo si chce pořídit padesátimetrový byt 2+kk musí počítat s částkou 3,5 milionu. V atraktivnějších lokalitách se cena běžně dostává dokonce až přes 4 miliony. Ač poptávka po bytech stále převyšuje nabídku, společnost FINEP pro vás připravila zajímavou nabídku bytů na Praze 5, které se pohybují právě v oblíbené kategorii 1+kk nebo 2+kk. Prodej bytů v Praze v Britské čtvrti ve Stodůlkách nabízí výjimečné byty evropské kvality v lokalitě, která má navíc výbornou dostupnost do centra města.

Oblíbený projekt Britská čtvrť – X. etapa

Je výhodnější investovat do velkého nebo malého bytu?

Odborníci přes nemovitosti jasně doporučují investovat do bytů o dispozicích 1+kk či 2+kk, jež mají větší výnosy a lepší likviditu. Malé byty o velikosti 1+kk či 2+kk umožňují pohodlně dosáhnout výnosu ve výši nejméně 5 % ročně. U větších bytů se bohužel výše výnosu snižuje. U bytů 3+kk dosahuje již jen 3,5 – 4,5 %, a u větších bytů dále klesá až na 3 %. Pro investici do malých bytů hovoří i fakt, že je snáze prodáte.

Kontaktujte společnost FINEP, vedle prodeje bytů na Praze 5 v Britské čtvrti jsou k dispozici byty i na Praze 9 – Prosek Park, na Praze 10 – Malý háj Štěrboholy a v Hostivaři Nad Přehradou – Praha 10.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: