16.4.2018
Kategorie: Cestování

Jaká jsou nejlepší místa pro jarní výlety?

Přichází jaro a s ním krásné počasí, které láká na výlety. Někdo má rád adrenalin, další zase vyhledávají přírodu, poznání či zážitkové aktivity. Přinášíme několik tipů na méně tradiční výlety.

Korunami stromů na Lipně

Pokud navštívíte okolí Lipna, nenechte si ujít Stezku korunami stromů, která je dlouhá 675 metrů. Součástí stezky je i 40 metrů vysoká vyhlídka, z níž můžete spatřit nejen okolní krajinu, ale i Lipenské jezero, Šumavu nebo Novohradské hory. Pokud je jasné počasí, dohlédnete i na vrcholky Alp. Na své si přijdou i milovníci adrenalinu. Stezka nabízí několik zastávek, na nichž si můžete otestovat svůj balanc nebo sílu. Zajímavými jsou i didaktické stanice, které nabízejí nejen poučení, ale i zábavu.Velkou atrakcí je i suchý tobogán, jehož délka je 52 metrů.

Stezka je bezbariérová, takže se na ní mohou vydat nejen maminky s kočárkem, ale i handicapovaní výletníci.

Za zábavou do Mirákula

Park Mirákulum patří mezi největší zábavně – naučné areály na našem území. Najdete jej ve středočeských Milovicích a nabízí zábavu nejen dětem, ale i dospělým. Dominantu tvoří obrovský a velmi originálním způsobem řešený dřevěný hrad, v němž je umístěna celá řadu skluzavek, visutých mostů, žebříků, rozhleden i velký podzemní labyrint.

Park nabízí obrovské pískoviště, houpačky, různé druhy trampolín a celou řadu lanových prolézaček. Milovníci zvířat zajisté přivítají kontaktní ZOO. Součástí parku jsou i vodní svět a oázy s vodními hrátkami.

Stezka smyslového vnímání

Chcete si vyzkoušet vnímání přírody opravdu všemi smysly? Tak právě pro vás je určena Naučná stezka smyslového vnímání údolím Skuhrovského potoka. Začátek je umístěn na okraj České Třebové a směřuje do obce Struhov. Cestou můžete vyzkoušet celou řadu netradičních aktivit – tváře stromů, čichárium, dendrofon, hmatové cestičky nebo hledání stop. Můžete poslouchat zvuky lesa. Trasa nabízí různě dlouhé varianty (2,5km, 4km, 8km) a je vhodná nejen pro pěší, ale i pro cyklisty nebo rodiny s dětmi.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: