Jak žít šťastněji? Objevte klíč ke spokojenějšímu životu!

Štěstí je pocitová emoce, naše niterní záležitost, produkt mysli – musíme se s ním naučit pracovat tak, aby se nás drželo každý den. Pokud chcete zažívat štěstí, začněte u sebe, jedině vy svým vlastním prožíváním a uvažováním, můžete docílit tohoto blaženého pocitu. Štěstí není o penězích, vztazích a práci, ale o nás samotných.

Žít šťastně bez ohledu na to, co nám život přináší je sice velmi těžké, ale starosti nám štěstí nevyčarují. Je to jen naše volba! Štěstí je totiž jakýsi způsob života, ale i myšlení. Pomyslně řídí náš duševní postoj. Naučte se být více v klidu a věci přijímat tak, jak jsou a pochopte jejich význam.

Pozitivní myšlenky kolikrát nestačí

Také jste si vědomi toho, že ač myslíte na hezké myšlenky, stejně se kolem vás neděje nic, co by vás potěšilo? Chce to trénink, přes den a před spaním si opakujte pozitivní afirmace, čtěte citáty o moci myšlenek, atp. K tomu, abyste byli skutečně šťastní a ten pocit jste „vlastnili“, je také dobré učinit i nějaké změny a kroky ve vašem životě. Buďte všímavější k sobě a svým přátelům a žijte přítomným okamžikem.

štěstí

Je to vděčnost, která nám obrací minci nespokojenosti ke spokojenosti

Když budete spokojeni s tím, co máte a budete velkorysí, štěstí si vás najde samo. A věřte tomu nebo ne, i ty nejobyčejnější maličkosti nám mohou v závěru udělat neobyčejnou radost. Milujte sami sebe, najděte si cíl, kterým chcete směřovat a plout – uvidíte, že váš „přístav“ bude najednou na dohled. Pomáhejte ostatním, ale neočekávejte nic na oplátku – místo štěstí přijde zklamání. Obklopte se lidmi, kteří vás nabíjí energií a naopak jí z vás nevysávají. Zkuste se naučit rozjímat, je to forma meditace a čistí mysl – nedáte šanci průchod negativním myšlenkám, protože tu zkrátka a jasně nebudou. Můžete okusit i nějaká dechová cvičení, která navozují organismu klid a rovnováhu. Tak jak, už jste našli svůj recept na štěstí?

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: