20.3.2020
Kategorie: Bydlení, PR

Jak zařídit malou ložnici, abyste se v ní cítili skvěle?

Ložnici obvykle připadne nejmenší místnost v bytě. Místa v ní není nazbyt, ale někdy je prostoru ještě méně, než se původně předpokládalo. Ani to však nemusí znamenat, že ji nemůžeme zařídit v souladu s aktuálními trendy. Možností, jak ložnici opticky zvětšit a zajistit, abychom si v ní nepřipadali stísněně, je poměrně dost. Inspirujte se následujícími tipy.

Preferujte postel bez masivního rámu

Na postel s robustním rámem rovnou zapomeňte. V omezeném prostoru by působila jako pěst na oko. Zvolte subtilnější konstrukci, která působí elegantně a nebude vás okrádat o cenné centimetry. Pamatujte i na optimální průchod – postel by mělo od stěny dělit alespoň 50 cm.

Favoritem je vestavěná skříň

Lámete si hlavu, jak do ložnice vměstnáte noční stolek, komodu a šatní skříň? Když nemáte místa nazbyt, vystačíte si s jediným kusem nábytku. Obraťte se na truhlářství v Praze a nechte si vyrobit multifunkční vestavěnou skříň (ideálně až ke stropu). Kromě toho, že se do ní vejdou všechny vaše věci, vnese do interiéru eleganci. A co se týče osvětlení – bez stolní lampy se docela dobře obejdete. Pořiďte si místo ní nástěnnou variantu.

Čarujte se světlem

Nepodceňujte význam osvětlení a vytvořte v ložnici osobitou atmosféru pomocí trojice různých zdrojů. Kromě hlavního světla umístěného na stropě použijte zdroj jasnějšího světla (ideálně tzv. bodovky v blízkosti šatní skříně) a teplé světlo pro navození příjemné atmosféry a podporu tvorby melatoninu (spánkový hormon). Naopak se vyvarujte modrému světlu, při kterém se hůře usíná.

Zrcadlo, zrcadlo

Když není místa nazbyt, postarejte se o iluzi většího prostoru pomocí vhodně umístěných zrcadel. Když nainstalujete dvě zrcadlové plochy proti sobě, ložnice se „nafoukne“ do obřích rozměrů. Šikovný truhlář vám zrcadlo osadí také do skříně.

Jak vidíte, zařídit malou ložnici k obrazu svému není tak složité, jak se na první dojem zdá. Dodržte výše zmíněné zásady a výsledek předčí očekávání!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: