11.11.2017
Kategorie: Móda, PR, Různé

Jak začít s korálkováním?

Propadli jste šperkům z korálků a rádi byste si vyrobili vlastní? Pokud vám nejsou cizí zručnost a trpělivost, jistě korálkování přijdete na chuť a brzy si poskládáte i složitější šperky. Ale jak s korálkováním začít? To se dočtete v tomto článku.

Seznamte se s korálkováním

Co je to korálkování? Jedná se o oblíbený způsob tvorby šperků a dalších výrobků. Korálky lze spojovat různými technikami, díky kterým lze vyrobit široké spektrum ozdob – od náušnic, náramků a sponek do vlasů až po kabelky, prstýnky a sošky. V praxi záleží jen na vaší zručnosti a kreativitě.

Stačí si vybrat vhodné korálky komponenty a další potřebné materiály, seznámit se se základními postupy a pustit se do tvorby. Výroba jednoduchých kousků netrvá déle než několik minut, ty složitější zaberou i týdny.

Kde se korálkování naučíte?

Ideální bude, když vám někdo metody korálkování ukáže naživo. Ve větších (ale často i v menších) městech se pořádají kurzy, na kterých se seznámíte s technikami a základními zákonitostmi. Výhodou takových kurzů je, že na nich dostanete k dispozici i veškeré vybavení. Korálkování si vyzkoušíte a bez nutnosti vlastní investice se rozhodnete, zda si pořídíte vlastní.

Další možností jsou videokurzy na internetu. Na YouTube najdete nespočet praktických ukázek, díky kterým do tajů korálkování proniknete poměrně rychle. Anebo si pořiďte knižní publikaci s detailními obrázky a podrobnými popisy jednotlivých postupů.

Kde seženete korálky?

Ať korálkování pojmete jako volnočasovou aktivitu nebo formu zajímavého přivýdělku, korálky a komponenty najdete u tradičního prodejce České korálky. E-shop funguje již 10 let a nabízí přes 6 000 položek, mezi kterými nechybí ani populární komponenty Swarovski. V nabídce najdete také bižuterní kovodíly, veškeré pomůcky, literaturu, modelovací hmoty a další užitečné věci. Zboží si lze vyzvednout osobně na prodejně i v rámci výdejních míst Zásilkovny. A při nákupu nad 1 500 Kč nezaplatíte za poštovné ani korunu. Tak směle do korálkování!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: