4.4.2016
Kategorie: Kosmetika, Lifestyle

Jak využít olivový olej pro vaši krásu?

Olivový olej má jemnou specifickou chuť a díky tomu ho lidé využívají pro ochucování jídel. Je třeba vědět, že olivový olej toho nabízí mnohem více. Je možné ho používat i ke zkrášlování a dokonce i k podpůrné léčbě. Jak a proč?

Složení ukrývá bohatství

Nejbohatší na cenné látky je olivový olej, který se lisuje za studena. Pomocí lisu se drtí olivy, ze kterých se uvolňuje blahodárná tekutina. Co obsahuje?

Olivový olej je nejbohatším zdrojem mononenasycených mastných kyselin. Jedná se o pro lidské tělo velmi prospěšné látky. Mononenasycené mastné kyseliny pomáhají například snižovat hladinu cholesterolu v krvi. Pro zdraví je zásadní výskyt vitamín E, který ovlivňuje zdraví pokožky, ale také vlasů či nehtů.

24_Radyprovsechny.cz_olivovy_olej_01

Jak olivový olej užívat?

Olej můžete používat „jen tak“. Pomůže odstranit problémy se suchou pokožkou. Stačí na prsty nanést jen několik kapek a rozetřít je na suchou pokožku. Pokud vás suchá pokožka trápí po celém těle, přidejte cca 2 polévkové lžíce olivového oleje do koupele. Bylo dokázáno, že olivový olej prospívá při léčbě lupénky nebo ekzému.

24_Radyprovsechny.cz_olivovy_olej_02

Je prospěšný při léčbě akné. Výborně zabírá pleťová maska. Vytvoříte ji smícháním 1 balíčku kvasnic a 1 lžíce olivového oleje. Masku naneste na pleť a nechce působit asi 15 minut. Proceduru opakujte 3x týdně. Výsledky se dostaví brzy.

24_Radyprovsechny.cz_olivovy_olej_03

Pomáhá také proti lupům. Opět bude stačit, když si na prsty nanesete několik kapek oleje a jemně je vmasírujete do pokožky na hlavě. Je také vhodný pro řešení problémů s roztřepenými kořínky. Zde nejlépe zabírá vlasový zábal. Smíchejte 3 lžíce oleje a 1 žloutek, důkladně promíchejte. Směs aplikujte na kořínky a nechte působit 20 minut. Poté opláchněte studenou vodou.

Ženy jistě ocení, že mohou olivový olej použít k odlíčení. Stačí jen trochu oleje nanést na vatový tamponek a make-up otřít. Pleť zůstane dokonale čistá a příjemně hebká. Říká se také, že po olivovém oleji rostou pevnější řasy.

Olivový olej mohou používat i děti. Určitě doporučujeme vyzkoušet každému, kdo chce být krásnější!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: