22.12.2015
Kategorie: Bydlení, Domácnost

Jak vyrobit jednoduché vánoční dekorace?

Vánoce se kvapem blíží, a tak je čas si naše domácnosti vyzdobit a navodit tu pravou vánoční atmosféru. Nelíbí se vám dekorace, které nabízí v obchodech? Máme pro vás inspiraci, jak si doma lehce vyrobíte stylové vánoční dekorace. Zapojit můžete i děti.

1.Ozdoby z plsti

ozdoby_02

Plsť je velmi tvárný materiál, ze kterého se dají vykouzlit úžasné ozdoby nejen na stromeček.

Budete potřebovat: Plsť (ideálně 2 barvy), nůžky, obyčejnou tužku nebo fix na textil, čtvrtku, lepidlo (např. Herkules), ozdobnou šňůrku na pověšení.

Postup je velmi jednoduchý: Nejdříve si namalujte šablony na čtvrtku. Vyrobit můžete hvězdičky, srdce, stromeček, koule aj. Je vhodné udělat vždy tvar větší a menší v odlišné barvě. Budete je lepit na sebe. Poté překreslete šablonu na plsť a vystřihněte od každého rozměru dvakrát. Vystřihněte si i 2x menší a jednou větší tvar z papíru. Lepidlem přilepte vystřižené kousky plsti a papíru k sobě, tak, aby papírová šablona byla mezi plstí. Doprostřed nezapomeňte vložit šňůrku, na které bude ozdoba viset. Ozdoby z plsti nemusíte jen lepit, můžete tvary sešít k sobě a vycpat je vatou.

2. Vánoční stromek

Budete potřebovat: Kužel z polystyrenu, umělý řetěz na stromeček v jakékoliv barvě, tavnou pistoli.

Postup: Na vrchol kuželu pomocí pistole připevněte řetěz, poté postupně omotávejte až dolů. Na konci opět připevněte tavnou pistolí a úžasný malý stromeček je hotov!

3. Fantazijní dekorace

Pokud chcete tvořit s dětmi, zapojte je do výroby papírových ozdob. K jejich výrobě je potřeba pouze barevný nebo bílý papír, nůžky a lepidlo. Inspirovat se můžete videi na youtube, nebo vymyslet vlastní tvary.

4. Barevné šišky

Z lesa si přineste šišky borovice. Kupte si lak na nehty, nejlépe se třpytkami a nalakujte s ním konce šupin. Takto ozdobená šiška vypadá báječně a výrobu zvládnou i malé děti.

ozdoby_03

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: