8.6.2020
Kategorie: Lifestyle

Jak vypadat a cítit se mladší, bez chirurgického zákroku?

Stres výrazně přispívá k procesu stárnutí, ale specialista na lidské chování, Dr. John Demartini, říká, že můžeme využít sílu stresu, abychom si pomohli vypadat a cítit se mladší než jsme.

Cítili jste se dnes ve stresu? Nebo v minulém týdnu? Měsíci? Období, které má celý svět téměř (snad) za sebou, poznamenalo většinu z nás.

Co s vámi dělá stres?

Stres vám „zauzluje žaludek, ztěžuje spánek v noci, ale také způsobuje stárnutí vašeho mozku a těla. To je spojeno s vnějšími známkami stárnutí, včetně vypadávání vlasů, vrásek, pytlů a tmavých kruhů pod očima, spolu s vážnými onemocněními mozku jako je Alzheimerova choroba.

Stres je neschopnost přizpůsobit se neustále se měnícímu prostředí. Existují dvě primární formy stresu: Hledání kořisti a vyhýbání se predátorům.

Když jsme ve stresu, aktivujeme náš sympatický nervový systém – bojovou reakci – a naše těla uvolňují stresové hormony kortizol a adrenalin.

Žijte podle vašich hodnot

Proces stárnutí zpomaluje, když máme vyváženou chemii, a abychom toho dosáhli, musíme žít podle toho, čeho si ceníme nejvíce.

Když žijeme shodně s našimi nejvyššími prioritami, naše výkonné centrum přichází online – jedná se o inspirovanou a strategickou vizi, provádění plánů a samosprávy. Životem v souladu s našimi prioritami zvyšujeme svou vlastní hodnotu, dosahujeme vyšších cílů, cítíme se sebevědoměji a naplňováni.

Udržujte seznam vděčnosti

Než jdete každou noc spát, proveďte soupis všeho, co jste zažili v životě.

Všechno, za co nejste vděční, je zavazadlo, které způsobuje stárnutí, a všechno, za co jste vděční, je mladistvé palivo.

Naplňte svůj den akcí s vysokou prioritou

Pokud svůj den nenaplníte akcí s vysokou prioritou, které jsou pro vás inspirativní, smysluplné a naplňující, váš den se naplní rozptýlením s nízkou prioritou, které není.

Díky tomu budete hledat okamžité uspokojení a utratíte peníze, abyste kompenzovali nedostatek naplnění. A pak máte tlak na splacení dluhu.

Najděte smysl ve svém životě

Téměř v každém oboru jsou lidé, kteří mají rádi to, co dělají, jsou angažováni a inspirováni svou prací, a proto nemají tolik stresu. Lidé, kteří mají ve svém životě smysl, jsou ti, kdo přežijí.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: