29.3.2016
Kategorie: Bydlení, PR

Jak vybrat zahradní kašnu?

Zahradní kašny a fontány se natrvalo zabydlely na našich zahradách. Jsou oblíbené zejména pro svůj relaxační a uklidňující účinek. Zaposlouchat se po celodenní práci do příjemně šumícího proudu vody je pro nervy ten pravý balzám. Vhodně vybraná a správně instalovaná zahradní kašna vytvoří na Vaší zahradě oázu klidu, a zároveň ji krásně doplní a ozdobí. Protože se jedná o zařízení, které budete chtít používat mnoho následujících let, neměli byste správný výběr zahradní kašny podcenit.

Kritéria pro výběr zahradní kašny

Na co se zaměřit především? Pochopitelnějedním z nejdůležitějších faktorů bude finanční rozpočet, který máte vyčleněný pro svoji zahradu a zahradní dekorace. Důležitý je dále výběr vhodného místa, kde fontána z Kokiskashopu pěkně vynikne a kam nebude problém přivést vodu. Zahradní fontána rovněž musí vyhovovat Vašim estetickým představám a vhodně doplnit celkový vzhled zahrady. To ale při současné široké nabídce na trhu vůbec není problém. Velikost zahradní fontány či kašny by měla odpovídat velikosti zahrady i domu, aby nepůsobila rušivě, nebo aby se naopak na rozlehlém pozemku neztrácela.

Materiály pro výrobu kašen

V současné době je nejpoužívanějším materiálem pro výrobu zahradních kašen syntetická pryskyřice nazývaná polyresin. Mezi její hlavní přednosti patří vysoká odolnost vůči venkovním a povětrnostním vlivům, dlouhá životnost a nerozbitnost. Předměty vyrobené z polyresinu lze podrobit nejrůznějším povrchovým a barevným úpravám. Díky tomu může polyresin připomínat dřevo, mramor, žulu, kámen – jakýkoliv materiál přesně podle Vašich představ. Všechny tyto vlastnosti dělají ze syntetické pryskyřice materiál č. 1 pro zhotovení zahradních dekorací. Ovšem i tradiční přírodní materiály, jako je kámen, dřevo nebo dokonce bambus jsou stále hojně používány. Zahradní kašny vyrobené z keramiky jsou sice krásné, ale musí být s nimi zacházeno s nejvyšší opatrností.

Široká nabídka zahradních kašen

01_kokiskashop.cz_02Zahradních kašen a fontán dnes najdete na trhu opravdu nepřeberné množství. Velice oblíbené jsou zejména kašny s LED osvětlením, které přináší do zahrady magickou atmosféru. Uvidíte sami, že večerní posezení u rozsvícené kašny se stane jedním z nejhezčích okamžiků letní sezóny! Zahradní kašny dále bývají ozdobeny nejrůznějšími soškami a figurálními motivy. K venkovských chalupám se velice hodí rustikální zahradní kašny v podobě propojených džbánků nebo dřevěného mlýnského kola, které je roztáčeno silou vody. Oblíbenou variantou je i kombinace fontány s pítkem pro ptáčky.

Použití některých kašen se dokonce nevztahuje pouze na venkovní použití. Můžete jimi krásně ozdobit i svůj byt. Rovněž Váš interiér si zaslouží oživení v podobě nespoutaného vodního živlu. V každém případě vybírejte interiérové i zahradní kašny u prověřených dodavatelů, kteří Vám budou schopni s jejich výběrem poradit, a u nichž nebude problém s reklamací. Ať tedy máte při výběru své kašny šťastnou ruku a najdete krásný kousek, který Vám bude dělat radost po mnoho let!

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: