27.3.2017
Kategorie: Kosmetika, Lifestyle

Jak vybrat řasenku?

Nejde získat řasy, které chcete, bez dokonalé řasenky. To je ten správný nástroj k tomu, abyste vlastnila řasy jako mrkací panenka. Jakou vybrat, když jich je na trhu takové množství? Je z čeho vybírat a soustřeďte se zejména na tvar kartáčku. Ten totiž hraje ústřední roli.

Některé řasenky díky němu dokážou i nemožné – např. prodloužení, zhuštění či natočení řas. Důležité je také trefit správný odstín. Základem je jistě černá, ale pro zajímavější make-up lze občas sáhnout i po barevné řasence.

Máte krátké nebo tenké řasy? Klid, máme pro vás řešení

Kdo zrovna nevlastní dlouhé řasy, je to právě řasenka, která vše zvládne. Prodlouží každou řasu, ale jen v tom případě, když má hubený kartáček. Jedině s ním se dostanete až ke kořínkům řas a do těžko přístupných míst v koutcích víčka. Z drobných řas tak vyčarujete motýlí efekt. Pozor na shlukování řasenky. Hrudky vám řasy zkrátí! Také je potřeba řádně odlíčit řasy z předešlého dne.

řasy

Pro tenké řasy se vyplatí koupit řasenka, která přidává na objemu řas. S tou správnou řasenkou nevytvoříte těžkopádnost a budete moci přidat tolik vrstev, kolik jen budete chtít. Místo přímočarého nanášení, vyzkoušejte malinko kroutit řasenkou tam a zpět a vést kartáček více bokem. Volte větší kartáček, který vaše řasy napumpuje k nepoznání.

Ještě je tu otázka natočených řas, které zajistí tzv. zakřivený kartáček do jakéhosi obloučku. Oko díky natočeným řasám vypadá větší, širší a přitažlivější.

Láska ke sportu

Milujete plavání v bazénu? Pak je váš přítel voděodolná řasenka. Je navržena tak, aby odolávala rozmazání a vlhkosti. Řasenku po použití pečlivě odstraňte, jinak hrozí, že se vám řasy přes noc zlámou a častěji vypadnou. Voděodolná řasenka by se neměla používat každý den. Je ze všech typů řasenek tou nejagresivnější, ale zase vydrží.

řasy

Malý tip na závěr: Když budete řasenku při použití stále vrážet až ke dnu, dostanete do ní vzduch a rychleji vám vyschne. Raději nanášejte obsah zkraje.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: