29.12.2019
Kategorie: Bydlení, PR

Jak vybrat infrasaunu do bytu?

Kdo z nás by nechtěl mít doma saunu? Pořídit si vlastní prostor pro regeneraci a relaxaci je dnes mnohem snadnější, než kdykoli dříve. A že je z čeho vybírat. Existují finské sauny, infrasauny, parní sauny nebo sauny kombinované. Dnes se podíváme na výhody domácí infrasauny.

Do koupelny i do ložnice

Na rozdíl od finské sauny je umístění infrasauny mnohem jednodušší – nepotřebuje totiž odvětrání ani přívod čerstvého vzduchu. Jako stavební příprava úplně stačí pevná podlaha (může být plovoucí, parkety, linoleum a dokonce nevadí ani koberec) a přívod elektrické energie 220 V.

Nejmenší infrasauny mají půdorys jen o málo větší než 1 x 1 m. Myslíte si, že to je málo? Ale kdepak. Při infrasaunování se totiž sedí (je to ideální poloha pro dokonalé prohřátí), takže jako infrasauna pro jednoho je tento rozměr naprosto postačující.

Velmi oblíbené místo pro infrakabinu je ložnice. Saunovat se můžete ráno, přes den i před spaním – podle toho, jak máte zrovna chuť.

Infrasauny do bytu se vyrábí nejčastěji jako typizované kabiny s předem danými rozměry, designu a uspořádání lavic. Když se vám vejde tam, jak potřebujete, máte vyhráno, protože jsou relativně levné.

V případě, že chcete infrasaunu umístit do nestandardního prostoru (například pod šikmý strop do podkroví, do výklenku atd.) nebo hledáte exkluzivní řešení designu, uspořádání nebo chcete prosklené stěny, všechny vaše požadavky dokonale splní infrasauna na míru.

Hledejte infrazářiče, které léčí

Na trhu najdete spoustu druhů infrazářičů a orientovat se v nich je pro laika nesmírně obtížné. Pro zjednodušení několik vlastností, které mají pravděpodobně nejlepší infrazářiče Vitae:

  • 100 % výkonu dosáhnou již 1 vteřinu po zapnutí
  • umí vyzařovat celé spektrum infrazáření (všechny 3 jeho složky)
  • záření ze zářičů Vitae prostupuje tělem až do hloubky cca 4 cm
  • mají téměř neomezenou životnost
  • jako jedny z mála vyzařují i světlo, takže jsou podobné opravdickému sluníčku

Abyste nemuseli vybírat infrasaunu jen podle obrázků na internetu nebo v katalogu, nabízí nejlepší prodejci možnost vyzkoušet si je na vlastní kůži.

Jen tak se přesvědčíte o tom, zda to co se píše, opravdu funguje a jak a kolik péče věnovali truhlářští mistři výrobě a opracování jednotlivých dřevěných dílů. Protože i v tom jsou obrovské rozdíly.

www.saunasystem.cz

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: