10.9.2018
Kategorie: Cestování

Jak vybrat dovolenou pro rodiny s dětmi?

Pokud máte malé děti chystáte ses nimi na dovolenou, je potřeba mýt vše řádně naplánované. Nejprve se musíte rozhodnout, zda chcete trávit dovolenou doma nebo v zahraničí. Jestliže máte vybrané místo pobytu, dalším krokem je možnost ubytování. Chcete – li šetřit, vyrazte do kempu. Pokud preferujete komfort, objednejte si ubytování v hotelu.

Dalším krokem jsou požadavky a nároky na zařízení. Dáte raději přednost dětskému koutku v restauraci nebo venkovnímu dětskému hřišti? Budete vyrážet na výlety, nebo chcete trávit dovolenou u bazénu?

Doprava

Pokud se chystáte do zahraničí, nabízí se celá řada možností – letadlo, auto nebo autobus. Druh dopravy je vhodné volit podle věku dítěte. Větším dětem, ať už zvolíte jakýkoli druh dopravy, nachystejte na cestu zábavu. Každý druh dopravy má své výhody i nevýhody a je na vás, co ve vašem případě u jednotlivých druhů převažuje.

Pokud cestujete po Čechách, pro děti by mohla být nezapomenutelným zážitkem cesta vlakem (například tažený parní lokomotivou). Pokud to pro vás nebude noční můra, vyzkoušejte ji.

Dovolená u moře

Pokud vyrážíte s malými dětmi k moři, budete asi dávat přednost celé řadě věcí, které by bezdětné páry možná ani nenapadly. Na co si tedy dát při výběru dovolené pozor a na co se zaměřit?

V případě jakéhokoli druhu ubytování to je především sanitární a hygienické zařízení a jeho kvalita. Dalším hlediskem je dostupnost pitné vody a občerstvení. Pokud máte děti opravdu malé, asi pro vás bude důležitá i dostupnost s kočárkem. Pro větší děti budete zajisté hledat i možnost animačních programů, které zprostředkují nejen dětem, ale i dospělým celou řadu skvělých zážitků.

Co se moře a pláží týká, je to především čistota vody i pláží, zajisté uvítáte i příjemný povrch, dostupnost slunečníků a pozvolný vstup do moře. Velmi vítané jsou i dětské bazény či hrací hřiště. Některé hotely nabízejí i možnost využít dětský klub s dozorem. Děti si tak mají možnost hrát s vrstevníky a vy si můžete trochu odpočinout.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: