3.2.2016
Kategorie: Bydlení, Exteriér

Jak vybírat novou střešní krytinu?

Zjišťujete při pohledu na střechu svého rodinného domu, že už má nejlepší léta za sebou? Začínají se na střeše objevovat kazy, praskliny, mechy a další projevy stáří materiálu a už na první pohled je vidět, že střecha už neslouží dokonale a není dostatečně odolná? V takovém případě je jistě správnou volbou přemýšlet o rekonstrukci střechy a výměně střešní krytiny. Jakou krytinu ale vybrat?

Základní možnosti jsou dvě

Druhů střešních krytin samozřejmě existuje velké množství. Na střeše můžete mít dokonce travnatý povrch, šindele, vlnitý plast a další druhy. Ty jsou na rodinných domech využívány spíše výjimečně. Nejvyužívanější druhy střešní krytiny pro rodinné domy jsou 2 – betonové tašky a plechová střešní krytina. Každý druh má své přednosti. Abyste dokázali správně vybrat, který druh bude nejvhodnější volbou pro vás, měli byste znát charakteristiku a přednosti obou druhů.

Betonová střešní krytina – klasika

Využití betonové střešní krytiny má na našem trhu dlouholetou tradici a stále se jedná o nejvyužívanější druh střech u nás. Betonové střechy mají mnoho výhod. Elegantní design, který se hodí na každý druh stavby. Jsou odolné proti poškození i proti působení povětrnostních vlivů. Nevyblednou působením slunce a vytváří masivní ochrannou vrstvu každého domu. Problémem může být jejich váha. Zejména starší budovy může několikatunová váha betonových tašek nadměrně zatěžovat. Na našem trhu můžeme najít hned několik kvalitních a uznávaných výrobců této střešní krytiny.

strecha_01

Plechová střešní krytina – moderní elegance

Plechové střešní krytiny v posledních letech zažívají velký nárůst obliby. Zejména pak maloformátové střešní krytiny. Díky neustálému vývoji výrobních technologií a ochranných materiálů se jejich životnost téměř přibližuje betonovým taškám. V porovnání s betonovými taškami jsou několikanásobně lehčím materiálem. Také nabídka vzorů a designů plechových krytin je mnohem větší. Velký pozor si ale musíte dát na to, jaké plechové krytiny kupujete. Na trh se také v posledních letech dostávají levné krytiny z Polska. Jejich kvalita není ani zdaleka taková, jako u plechových střešních krytin stabilních českých výrobců. Problém může být u polských střech také s uplatněním záruky.

strecha_02

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: