30.4.2018
Kategorie: Finance

Jak ušetřit peníze za oblečení? Nakupujte v sekáči!

Koho z nás těší, když na ulici narazí na někoho, kdo má stejnou halenku, kabát nebo sukni? Asi nikoho, ale někdy se to poštěstí. Pokud však občas zavítáte do second handu a vyberete si tam nějaký kousek oblečení, zaručeně se vám to nestane. Naleznete zde oblečení různých stylů a druhů a to včetně kousků, které kopírují poslední módní trendy.

Nakupování v second handu nabízí celou řadu výhod

Oblečení v second handu nemusí být vždy jen obnošené. Mnohdy se zde objevují kousky ze starší kolekce, které mohou být i značkové. Pokud se vám podaří na takový kousek narazit, nejen že ušetříte a to nemalý obnos, navíc získáte originál, v němž na nikoho jiného zaručeně nenarazíte.

Vzhledem k nižším cenám, než jsou v obchodě, si navíc můžete koupit víc kousků, které mezi sebou nakombinujete a vždy budete mít originální outfit za velmi přijatelnou cenu. Můžete experimentovat s různými styly oblečení a to díky příznivým cenám. Možná zde objevíte i svůj nový a osobitý styl. Pokud vás některý kousek omrzí, zbavíte se jej s lehčím srdcem, než kdyby vás stál nemalý peníz.

Second handy mívají i výprodeje a pokud se vám během něj podaří ulovit nějaký skvost, cena je pak neuvěřitelně nízká. Celá řada second handů nabízí i trendy kousky z Anglie, Rakouska či Švýcarska za velice přijatelné ceny.

Mezi další výhody tohoto nákupu patří i to, že oblečení před vámi již někdo nosil a musel jej prát. Vy tak snadno zjistíte, zda se na oblečení netvoří žmolky nebo barvy neblednou. Také se objeví drobné nepřesnosti v podobě kroutícího se švu či šikmého sešití.

Oslavy či párty

Pokud vás čeká nějaká tematická oslava, večírek či narozeniny a vy nevíte, kde sehnat vhodnou garderobu, zavítejte do second handu. Mezi klasickými oděvními kousky můžete objevit opravdový skvost, který se na vaši akci hodí. A navíc za něj nebudete muset dávat velkou sumu peněz.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: