8.7.2019
Kategorie: Finance

Jak ušetřit peníze na potravinách?

Mnoho lidí zastává názor, že šetřit se dá na všem jen na jídle ne. Na druhou stranu, kde jinde ušetřit, když ne na jídle? Češi jsou známí tím, že si dělají obrovské zásoby potravin, které vůbec nepotřebují a často ani nezkonzumují. Patří mezi národy, které nejvíce plýtvají jídlem a neumí s ním efektivně hospodařit. Vyzkoušejte naše tipy se kterými ušetříte nejen peníze, ale také čas, který nákupem často zbytečných potravin trávíte.

Nakupujte v akcích a slevách

Víme, že je to otrava nakupovat v akcích a slevách, ale věřte, že tak ušetříte značný finanční obnos. Hlídejte si dobu trvanlivosti. Pokud nakoupené potraviny uchováváte v mrazáku, rozdělte je na více porcí. Nebude tak zbytečně plýtvat.

Do obchodu nechoďte nakupovat hladoví. Nakupíte plno zbytečností, které ani nezvládnete sníst.

Dělejte si svačiny

Pokud nemáte v zaměstnání obědy dotované zaměstnavatelem, udělejte si doma chvíli čas a udělejte si svačinu. Kupované hotovky se dost prodraží a navíc po nich budete mít brzy hlad.

Dělejte si seznam

Naplánujte si na celý týden, co budete vařit a podle toho nakupte. Do obchodu jděte s přesným seznamem a držte se ho. Mají levně oblíbenou čokoládu? Myslíte, že jejím nákupem ušetříte? Neušetříte, protože jinak byste si ji nekoupili vůbec.

Nakupujte na více dnů. Při každodenní návštěvě obchodu téměř vždy vezmete něco navíc, což se během celého měsíce dost prodraží.

Zbytky spotřebujte

Zbyly vám brambory od oběda? Udělejte druhý den zapečené. Z těstovin vytvořte dobrý salát a máte jídlo na druhý den do práce. Na internetu je mnoho tipů, jak efektivně vařit ze zbytků.

Potraviny správně skladujte

Mějte potraviny v uzavřených dózách. Uvařené jídlo skladujte v lednici pod pokličkou. Čím méně budou potraviny mít vzduchu, tím déle vydrží.

Nekupujte polotovary

Začněte si doma vařit a to již od samotného bujónu. Uvařte si velké množství vývaru a na zmrazení použijte dávkovač na led. Jedna kostka vývaru vám efektivně nahradí bujón.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: