27.2.2017
Kategorie: Auto-moto, PR

Jak ušetřit na povinném školení pro řidiče referenty?

Pracují pro vás zaměstnanci, kteří v pracovní době řídí dopravní prostředek, ale nemají status profesionálního řidiče? Pak byste měli vědět, že jde o tzv. řidiče referenty a vy jim musíte zajistit povinné školení. Nedodržením této povinnosti riskujete pokutu ve výši až 2 milionů korun.

Kdo je řidič referent?

Označení řidič referent se používá v souvislosti se zaměstnanci, kteří během pracovní doby usedají za volant vozidla. V praxi přitom nezáleží na tom, zda řídí každý den, nebo jednou za měsíc, a dokonce ani na tom, jestli se osoba pohybuje na veřejných pozemních komunikacích, nebo jen v rámci firemního areálu (například ve skladu).

radyprovsechny.cz_king-skoleni_cz_01

Zákon dává zaměstnavatelům možnost volby

Školení řidičů referentů je povinné, ale žádný zákon nedefinuje, jak často má probíhat a co má být jeho obsahem. Podle odborníků by však zaměstnavatel neměl překročit periodicitu 3 let. Může si však vybrat mezi prezenční a e-learningovou formou.

Klasické prezenční školení řidičů je dražší a zaměstnanci musí být fyzicky přítomni. Výhoda spočívá v tom, že mohou získat cenné informace nad rámec osnov – lektor se jim může do určité míry věnovat individuálně, což ocení především začínající a méně zkušení řidiči.

radyprovsechny.cz_king-skoleni_cz_02

Na popularitě získává školení řidičů online

Školení řidičů online nabízí hned několik výhod. Moderní forma výuky umožňuje zaměstnancům absolvovat povinné kurzy kdykoliv a kdekoliv. Zároveň jsou výrazně levnější než prezenční varianta.

Praktickou ukázku kvalitního online školení najdete na king-skoleni.cz. Kurz byl sestaven s ohledem na potřeby řidičů referentů i řidičů z povolání a díky interaktivní formě si získal řadu příznivců. Obsahuje množství obrázků a animací, které podporují zapamatování co největšího množství informací. Obvyklá délka školení je 45 minut, ale může být i individuální.

Ukázka z online školení řidičů:

radyprovsechny.cz_king-skoleni_cz_03Po kliknutí na obrázek si můžete vyzkoušet demoverzi online školení…

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: