5.7.2020
Kategorie: Auto-moto, PR

Jak ušetřit na povinném ručení? Neplaťte více, než musíte

Pořídili jste si nový nebo ojetý vůz či motorku? Potom je jasné, že vás to stálo nemálo finančních prostředků. Pořízení automobilu nebo motorky není levnou záležitostí, přičemž samotné pořízení ještě není to, co dělá vozidlo skutečně nákladným. To dělají až provozní náklady, ať už na pohonné hmoty, nebo na nejrůznější formy pojištění. Je tady jedno pojištění, které musí mít každý motorista, a hovoříme samozřejmě o povinné ručení. Na povinném ručení však můžete výrazně ušetřit.

Povinné ručení může vyjít draho

Není žádným tajemstvím, že rozdíly v cenách povinného ručení mezi jednotlivými pojišťovnami mohou být výrazné. Je to dáno mimo jiné tím, že různé pojišťovny nabízejí u svého pojištění odlišnou míru krytí nebo soubor asistenčních služeb. Vždy tedy vybírejte nejen podle ceny, ale také podle konkrétní nabídky, resp. toho, co tato nabídka povinného ručení obsahuje. Pokud byste se na to nedívali, snadno byste mohli srovnávat nesrovnatelné. Rozdíly v cenách ale mohu udělat také různé akce, které pojišťovny nabízejí za účelem získání nových klientů. Může to být třeba momentální zvýhodnění mladších řidičů nebo něco jiného. V takovém případě se vyplatí těchto akcí využít.

Rozdíly v cenách povinného ručení jsou závislé samozřejmě také na věku řidiče a bonusech, jak jsme už naznačili. Odvíjí se také od lokality vašeho bydliště, protože lidé v okresních městech obecně platí více než v menších městech do 30 tisíc obyvatel a na vesnicích.

Jak ušetřit na povinném ručení?

Jednu z možností jsme již zmínili, a to možnost využít různých akcí pojišťoven. Tyto akce výhodného financování pojistky však bývají časově omezené a zrovna nemusí být pro vás žádná zajímavá. Proto nejběžnější způsob, jak lze na povinném ručení ušetřit, je:

  • Využívání srovnávačů
  • Povinné ručení na rodinného příslušníka

Srovnávače pojištění vám umožní porovnat si jednotlivé nabídky pojišťoven a najít tu nejvýhodnější. Pokud jste mladší řidiči a nemáte vyježděný bonus, může být pro vás možným řešením nechat si pojistku napsat třeba na někoho z rodičů. V obou případech lze ušetřit tisíce.

Článek vám přinesl magazín Moto & Cars.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: