10.12.2018
Kategorie: Finance

Jak ušetřit na dovolené?

Chcete-li si užívat letní dovolenou plnými doušky bez velkého omezování, zamyslete se na ověřenými cestovatelskými tipy. Jejich využitím svůj dovolenkový komfort výrazně neomezíte, zato podstatně snížíte svůj rozpočet na letní radovánky.

Dobrá příprava je základem

Po výběru destinace hledejte co nejvíce informací, googlujte, ptejte se zkušených cestovatelů, čtěte reference, zkrátka abyste věděli o destinace co nejvíce. Zajímejte se o formy ubytování a stravování, jak daleko jsou obchody a restaurace s přijatelnými cenami a kde jsou stanice veřejné dopravy. Také je dobré vědět, jaké jsou v daném místě ceny půjčoven aut, zda k jízdenkám na dopravu dostanete nějaký benefit třeba v podobě slevové karty. Zkrátka platí zásada, že čím víc informací, tím větší možnost ušetřit nějaké peníze.

Tištěného průvodce vyměňte za on-line

Na internetových web stránkách najdete aktuální informace, ale osvědčené tipy, jak můžete o dovolené ušetřit. Nejenže tyto aktuality v tištěném průvodci nenajdete, ale ještě za něj nemusíte utrácet a také jej nemusíte stále s sebou tahat. Další výhodou on-line průvodce je, že se dozvíte o krátkodobých akcích a slevách.

Vyzkoušejte německou cestovku

Cestujete-li organizovaně, zkuste se podívat do katalogů našich západních sousedů. Především u zájezdů do exotických destinací jsou jejich ceny nižší a standard služeb je na vysoké úrovni.

Využijte slev

Cestovky nabízejí slevy při placení v předstihu, nebo naopak na poslední chvíli. Rovněž letenky se vyplatí koupit co nejdříve. Další možností je sledování aktuálních nabídek německých a rakouských letišť. Sehnat levnější letenky vám pomohou specializované servery a aplikace, které si můžete stáhnout do mobilu. Také ubytování hledejte na slevových portálech a na některých z nich probíhá registrace přes Facebook. Dovolenou v tuzemsku můžete prožít například v pronajaté chalupě nabízené na internetových stránkách, nebo lze ušetřit na chatě či chalupě vašich příbuzných.

Využijete nabídky nových portálů

Levné ubytování lze sehnat také prostřednictvím nových fenoménů, kterými jsou Airbnb.com, Booking.com, nebo Trivago.cz, který srovnává ceny hotelů z více než 200 rezervačních stránek.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: