19.9.2016
Kategorie: Cestování

Jak ušetřit na cestách?

Patříte mezi milovníky cestování a poznávání co největšího množství krajin a přírodních krás? Chcete si při cestování užívat, vidět co nejvíce, ale zároveň neutratit příliš mnoho? Cestování je koníček, který může být dost finančně náročný. Existuje ovšem pár osvědčených způsobů, jak na cestách ušetřit a ulevit tak svému rozpočtu, který není nevyčerpatelný. A právě na tyto rady se zaměříme detailněji. A rozhodně se nemusí jednat o cesty stopem na Macochu, ale o výlety do exotických destinací.

Letenky za pár korun

Že je letecká doprava nejdražší? Obecně ano, ale zároveň i letecky se dá cestovat mnohem levněji, než jak byste cestovali jakýmkoliv jiným dopravním prostředkem. Zejména nízkonákladové letecké společnosti mají často výrazné cenové výkyvy ve svých nabídkách na stálých trasách. Tyto výkyvy se vyplatí sledovat a včas si levnější let zarezervovat. Občas se na internetu objeví i letenky v chybových tarifech, kdy lze cestovat za pár stovek až na druhou stranu světa. Tyto tarify se ale mohou objevit jen na pár minut, a je třeba být ve střehu.

letenka_02

Dobrou volbou při výběru letenky je také sledovat různé srovnávače a vyhledávače cen letenek, které vám mohou jednoduše najít nejlevnější cestu na vámi požadované místo. Velmi oblíbený je například vyhledávač letenek kiwi.com.

Nebuďte vybíraví

Základem takového cestování je velká flexibilita, zejména časová. Nízké tarify se často objevují třeba jen pár dní před odletem letadla. Je třeba mít dostatečně flexibilní zaměstnání, abyste mohli včas odcestovat. Neměli byste být vybíraví, co se týče destinace. Jakmile se objeví letenky v akci do některé oblasti, berte je. V každé zemi je spousta krás, které stojí za to poznat.

cestovatel_01

Žádné hotely, ale ubytování v rodinách

Na ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu nikdy mnoho peněz neušetříte. Mezi nejlevnější způsoby patří ubytování v hostelu. Jestli chcete bydlet ještě levněji, tak navštivte server CouchSurfing.com. Tato služba shromažďuje osoby, které nabízí ubytování u sebe přímo doma za předem stanovené ceny. Nejenže je takové ubytování levné, ale zároveň i lépe poznáte místní, což se vám v hotelu stane málokdy.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: