10.6.2019
Kategorie: Bydlení, Domácnost

Jak udělat domov z malého prostoru?

Ceny bytů raketově rostou a mnoho lidí, především bezdětných, se uchylují do malých bytů – garsonek. Často si pronajímají pouze jednu místnost ve větších domech nebo bytech, kde žijí mezi věcmi nacpanými všude, kde se dá. Existují možnosti, jak se dá udělat i z velmi malého prostoru útulné bydlení a vytvořit tak domov.

Nábytek na míru

Skvělým řešením, jak využít prostor je nechat si zhotovit nábytek na míru. Pokud máte vysoké stropy, využijte je a nechte skříně zhotovit do výšky. Nahoru můžete umístit věci, které nepoužíváte příliš často. Skvěle také vypadá závěsný nábytek, která si získává stále větší oblibu. Volný prostor pod ním, místnost opticky zvětší.

Oddělte prostor na spaní

Prostor na spaní oddělte, zejména když je součástí místnosti také kuchyňský kout. Již dávno se ví, že v prostoru, kde spíte si nemáte číst nebo koukat na televizi. Tělo tak podvědomě vnímá, že je to prostor určený k odpočinku a vy se tak ráno vzbudíte čilejší a plní elánu. Pocit, že spíte napůl v kuchyni, může váš spánek negativně ovlivnit. K oddělení postačí pult či malá komoda. Už je to pro ten pocit, že máte „ložnici“. Řešením je také vyvýšená postel, která má pod sebou mnoho úložného prostoru nebo postel do patra, pod kterou můžete umístit sedačku.

Na rohovou sedačku zapomeňte

Při nákupu sedačky mějte na paměti, že na ní budete sedět jen vy. I když se rozhodnete pořídit si rozkládací sedačku a využívat ji ke spánku, zvolte takovou, aby byla malá, ale na na úkor vašeho pohodlí. Neřešte, kam si sedne návštěva. Pokud toužíte mít více míst k sezení, pořiďte si raději více menších kousků – taburety, křesla, se kterými můžete různě manipulovat.

Pusťte domů světlo

Z okna sundejte těžké závěsy, které opticky místnost zmenšují a pusťte domů světlo. Dejte na zeď zrcadlo, pořiďte si prosklené dveře. To vše vám pomůže váš byt prosvětlit a opticky zvětšit.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: