5.3.2019
Kategorie: Bydlení, PR

Jak správně vybrat bydlení v Praze a na co se zaměřit?

Bydlet „ve vlastním“ je skvělý pocit, ovšem pouze v případě, že byt odpovídá všem důležitým požadavkům. Pokud jde o Prahu, klíčovou roli hrají vlastnosti lokality. Právě ta však významně ovlivňuje cenu – pokud si připlatíte, získáte „dobrou“ adresu. Na druhou stranu platí, že nejdražší lokalita nemusí být nejlepší. Skvělé bydlení lze najít i za dostupnější částku. V každém případě si pohlídejte následující aspekty.

Vše je o preferencích

Jak vypadá ideální lokalita? A existuje vůbec? Zatímco někdo nedá dopustit na bydlení v panelové zástavbě, jiný by za nic na světě neměnil klidnou periferii. V obecné rovině však patří k základním požadavkům bezpečnost, kompletní občanská vybavenost, dobré dopravní spojení a dostatek možností pro volnočasové vyžití.

Dobrým příkladem bydlení na atraktivním místě je projekt Na Vackově od českého developera Metrostav Developoment. Moderní byty na Praze 3 vyrostou v žádané části Horního Žižkova a nabídnou rezidentům jedinečnou kombinaci života na klidném místě, a přitom nedaleko od metropolitního ruchu.

Lokalita pražského Žižkova momentálně prochází velkými změnami a v blízké budoucnosti se její tvář změní k nepoznání. V místě bývalého nákladového nádraží a na přilehlých plochách vznikne nová obchodní a rezidenční čtvrť, která zvýší úroveň občanské vybavenosti. Přilehlý Vackov si však zachová současnou atmosféru a stále bude místem jako stvořeným pro klidný život.

Nemáte auto? Pohlídejte si přítomnost zastávky MHD

Automobilem se dostanete do práce poměrně snadno, bez něj se musíte spolehnout na městskou hromadnou dopravu. Proto se po prohlídce bytu nezapomeňte poohlédnout po okolí a zjistěte, jak daleko je nejbližší zastávka MHD. Pokud ji nenajdete v docházkové vzdálenosti, možná byste si pořídit byt jinde. Chůze je sice zdravá, ale každodenní stresy spojené s cestováním do zaměstnání příjemné nejsou.

Nepodceňujte význam zelených ploch

Žit v Praze neznamená být mimo kontakt s přírodou. Naopak – snažte se najít bydlení, v jehož bezprostředním okolí je dostatek zelených ploch. A opět lze zmínit projekt Byty Na Vackově, který sousedí s parkem Židovské pece. V docházkové vzdálenosti se navíc nachází i mnohá další místa – sady Na Krejcárku, park Parukářka či Vítkov.

Zároveň se zaměřte i na další možnosti volnočasového vyžití. Milovníci kultury jistě ocení přítomnost divadla a kina, sportovci zase cyklostezku, fitness centrum či multifunkční sportoviště. V blízkosti Vackova se nachází charismatické Kino Aero, cyklostezka na Kralupské dráze a mimo jiné park na Balkáně, kde lze provozovat cyklistika, běh a další sportovní aktivity.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: