14.1.2019
Kategorie: Cestování

Jak správně cestovat v zimě?

Rad a návodů, jak v zimě cestovat jistě najdete na internetu mnoho. Jenže jsou často neurčité nebo obecné. Nebalte příliš oblečení, oblékejte se ve vrstvách a zabalte si rukavice a čepici – to jistě všichni víte. Vyzkoušejte naše tipy a cestování v zimě pro vás zůstane jen zábavou.

Koukněte na předpověď počasí

Počasí může být v mnoha krajích odlišné a teplotní skoky jsou někdy velmi vysoké. Zkontrolujte předpověď začátku i cíle vaší cesty. S předpovědí počasí počasí souvisí podmínky na silnicích. Využijte aplikace ve svém telefonu. Nepřekvapí vás vánice a případná uzavírka vozovky. Pokud je předpověď špatná, ponechte auto doma a využijte jiný z dopravních prostředků. Cesta vlakem může být příjemným zpestřením.

Zabalte si efektivně

Vždy si oblékejte více slabších vrstev. Pokud se oteplí, můžete je postupně odkládat. Pořiďte si termo oblečení. Vlněné svetry zanechte doma. Jsou příliš těžké a objemné, vyměňte je za fleesové mikiny. Bundu si vezměte voděodolnou. Čepice, z tenkého moderního materiálu, by měla zakrývat vaše uši a zadní část vašeho krku. Dny, kdy byly rukavice mohutné a nepoddajné jsou pryč. Pořiďte si kvalitní rukavice, odolné proti vodě a prodyšné. Zaberou je kousek místa a rychle schnou.

Nejtěžší a také nejdůležitější položkou, při cestování v zimě jsou boty. Gore-Tex je mezi výrobci bot oblíbený pro jeho skvělou odolnost proti povětrnostním vlivům. Boty noste tmavé. Nebude na nich vidět špína z bláta, plískanice nebo mrholení. Existuje mnoho slušných bot, které vydrží ve špatném počasí a můžete v nich večer vyrazit na večeři do restaurace.

  • I slabé sluneční světlo odráží sníh, proto doma nenechte své sluneční brýle. V zimě je slunce nízko a snadněji se vám dostane do zorného pole.
  • I v zimě hrozí spálení od slunce z odrazu od sněhu, proto nezapomeňte přibalit opalovací krém.
  • Multifunkční nákrčník vám může být ochranou při větru nebo mrazu, je skvělým pomocníkem při zimním cestování.

Cesta vlastním autem

Pokud se rozhodnete cestovat vlastním autem zkontrolujte, zda máte všechno vybavení potřebné k cestování v zimě. Neměla by chybět stěrka ledu, smetáček na sníh, svítilna a náhradní baterie, lékárnička, propojovací kabely, lopata, řetězy na kola. Připravte si teplé nápoje do termosky na cestu.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: