26.1.2017
Kategorie: Auto-moto, PR

Jak snížit provozní náklady auta?

Chcete jezdit co nejlevněji? Pokud ano, rozhodně doporučíme dodržet několik tipů, které vám k tomu pomohou. Pokud se ptáte, jak snížit provozní náklady auta, je dobré myslet už na jeho spotřebu. Čím bude nižší, tím pro vás samozřejmě lépe, jelikož tím méně utratíte také peněz a náklady na jeden ujetý kilometr budou nízké.

Myslete i na druh paliva

I to dnes hraje roli. Klasikou je nafta a benzín. Nestojí stejně a tak je dobré s ohledem na spotřebu myslet i na to, jak drahý bude provoz u každé možnosti. Dále nezapomínejme také na to, že jsou i různé alternativní paliva. Je to třeba LPG nebo CNG, stejně jako lze jezdit i na elektřinu. I tímto lze provozní náklady auta celkem zajímavě snížit. Myslete na to.

provozni_naklady_01

Mějte levné pojistky

Co s provozem každého vozu souvisí, to je také pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Je to pojistka nazývaná jako povinné ručení. I to je dobré mít co nejlevnější, jelikož i tak provozní náklady snížíte. Ideální je využít srovnání povinného ručení a získat tu cenově nejvýhodnější. A co když pojistnou ochranu máte? Můžete smlouvu u stávající pojišťovny jednoduše vypovědět a následně si sjednat novou. Rozdíly mohou činit i desítky tisíc korun. Najděte si snadno nejlevnější povinné ručení.

Jezděte správně

Když se naučíte jezdit úsporně, rozhodně lze provozní náklady auta také zajímavě snížit. Rozhodně doporučujeme pozvolnou a klidnou jízdu, předvídání, stejně jako správné řazení. Příliš agresivní a divoká jízda naopak vede k tomu, že vaše spotřeba bude výrazným způsobem stoupat.

provozni_naklady_02

Mějte vůz v dokonalém technickém stavu

I to má vliv na to, jak nákladný je jeho provoz. Třeba málo nebo hodně nahuštěné pneumatiky mohou mít vliv na spotřebu. Závada na voze může způsobovat stejnou věc. Navíc v případě konkrétní poruchy mohou být náklady na opravu mnohem větší, než když budete investovat do prevence a problém odhalíte a vyřešíte včas.

Přečtěte si také: Co nezapomenout vzít do auta na dovolenou?, Jak vybrat ideální povinné ručení?

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: