29.8.2016
Kategorie: Bydlení, Domácnost

Jak snadno zajistit, aby interiér krásně voněl?

I vůně dělá domov, proto ji rozhodně nepodceňujte. Existuje několik snadných způsobů, díky kterým zajistíte, aby to i u vás doma krásně vonělo. Máme pro vás inspiraci, jak si vyrobit domácí vonné svíčky a dáme několik tipů na rostliny, které se právě kvůli vůni vyplatí doma pěstovat.

Vyrábíme svíčky a vonné pytlíčky

Ano, je snadnější jít do ochodu a koupit si nějakou vonnou svíčku. Jejich problém ale je, že ty opravdu kvalitní jsou drahé a navíc nevydrží dlouho. Pokud si vyrobíte vlastní svíčku, bude vás těšit pocit z kvalitně odvedené práce a současně získáte i doplněk, kterým se budete kochat každý den.

svicka_01

Pro výrobu domácí vonné svíčky budete potřebovat: éterický olejíček s vůní, která se vám líbí, vosk, který koupíte ve výtvarných potřebách, bylinky a knot. Postup je velice jednoduchý. Stačí vosk ve vodní lázni rozehřát, přidat k němu několik kapek olejíčku a přidat sušené bylinky. Poté vše přelít do nádoby, ve které chcete svíčku mít a je hotovo. Kromě klasické skleničky můžete použít například skořápku od vajíčka a udělat si velké množství malých svíček, vydlabaný dřevěný špalíček a třeba i hrneček. Vše vypadá stylově.

I vonný pytlíček vyrobíte velmi snadno. Stačí si vlastně jen připravit bavlněnou látku a z ní ušít pytlíček. Ten naplňte aromatickými bylinkami – hodí se levandule, heřmánek, anýz, máta a další.

svicka_02

Květiny, které to u vás dokonale provoní

Jednoduše lze vůni v interiéru zajistit pomocí aromatických pokojových květin a bylinek. Zasaďte si do truhlíku v kuchyni mátu a meduňku. Jsou to odolné bylinky s krásnou vůní, o které není třeba se starat. Jaké rostliny doma pěstovat? Nejintenzivnější vůni přináší „přírodní parfém“ v podobě jasmínu. Výborná je také kalisie voňavá, pokojová růžička např. Parade Gigi, narcisky či voskovka.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: