9.9.2019
Kategorie: Bydlení, Domácnost

Jak skloubit batole a puberťáka v jednom pokoji?

Máte děti v rozdílném věku a dumáte, jak vyřešit jejich pokoj, aby měli oba alespoň trochu soukromí a svůj prostor, zejména když je věkový rozdíl mezi dětmi velký. Nepočítejte s tím, že mladší dítě ke staršímu prostě šoupnete a oni se s tím nějak sžijí. Naplánujte jim jeich pokoj dopředu. Vaše starší dítě se bude muset vyrovnat se ztrátou soukromí, to však neznamená, že o něj musí přijít úplně.

Vytvořte každému svůj osobní „kout“

Rozdělte pokoj na půl, aby měl každý svůj osobní prostor. Některým rodičům se osvědčilo, aby děti neměly nic dohromady. To znamená žádná společná skříň ani psací stůl. Když mají vše své, dochází k menším dohadům a konfliktům, ale počítejte s tím, že zcela se jim jistě nevyhnete. Místnost můžete přepažit, možností existuje mnoho. Závěsem, skříňkami nebo vertikálními žaluziemi rozdělte pokoj na dvě poloviny.

Výzdobu nechte na nich

Pokoj můžete vymalovat dvěma odlišnými barvami nebo použít neutrální odstín a nechat děti, ať si každý vyzdobí svůj kout podle svého uvážení. U nejmenších použijte dětské motivy, ale nepřehánějte to, ať se nemusí puberťák stydět, pozvat si návštěvu.

Kam se všemi věcmi nebo hračkami?

Kam s tím vším je otázka, kterou řeší nejeden rodič. Úložných prostorů není nikdy dost a občas každý zažije pocit, že se věci jen hromadí. Při vybírání nové postelí pro děti, zvažte postele do patra, pod které můžete umístit psací stůl nebo mladšímu vytvořit hrací zónu. Každé dítě touží mít ve svém pokoji bunkr a pod vyvýšenou postelí je pro to ideální prostor. Navíc skvěle schováte poházené hračky. Na trhu také existují postele, jejichž součástí je také úložný prostor, kde snadno schováte sezónní oblečení nebo hračky.

Děti jsou odrazem svých rodičů

Pamatujte, že valná část chování vašich dětí pramení z vás. Učte své děti již od útlého věku respektovat soukromí tím, že jim sami půjdete příkladem. Naučí se klepat, když vy na dveře před vstupem zaklepete.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: