21.10.2019
Kategorie: PR, Různé

Jak si vybrat lahev na pití, kterou budete chtít mít vždy po ruce?

Význam dodržování pitného režimu rozebírat nebudeme. Že je dostatečný příjem tekutin nezbytný pro správné fungování organismu, ví snad každé malé dítě. Co však netuší – a možná netušíte ani vy – jsou nepsaná pravidla, která je vhodné dodržovat při výběru lahve na pití. Na první pohled je nákup uzavíratelné nádoby snadný, ale zamyslete se nad tím, kolik vám jich doma zahálí v ústraní kuchyňské linky a z určitých důvodů je nepoužíváte?

Nabídka lahví na pití je bohatá a většina lidí vybírá intuitivně, případně na základě ceny. Ale jsou i jiná, neméně důležitá kritéria. Záleží na kvalitě materiálů, mechanismu uzávěru, objemu a dalších aspektech.

Zaměřte se na zdravotně nezávadné materiály

Pokud vás množství nabízených produktů znervózňuje, rovnou z výběru vyřaďte lahve z materiálů se závadným složením. Vyhněte se lahvím s obsahem olova, ftalátů a bisfenolu A (sloučenina údajně nepříznivě ovlivňuje hladinu hormonů a zvyšuje riziko diabetu, jakožto i dalších závažných onemocnění). Vždy si proto důkladně přečtěte složení a dejte ruce pryč od lahví, u nichž si v tomto směru nejste jistí.

Chcete-li mít jistotu, že sáhnete po lahvi na vodu bez bisfenolu A, vyberte si některý z produktů v tomto článku o nejoblíbenějších lahvích na pití. Všechny jsou tzv. BPA free a vypadají skvěle.

Sklo, nebo plast?

Ve srovnání s plastem je sklo ve výhodě. Přírodní materiál je ekologicky nezávadný a neulpívají na něm pachy. Tvrzení, že nápoje ze skleněných lahví lépe chutnají, se zakládá na pravdě. Z rozbití strach nemějte – kvalitní skleněné lahve vydrží i prudší nárazy. Počítejte však s vyšší hmotností. Řešíte-li v tašce každý gram navíc, bude pro vás lepší plastová lahev.

Jakou zvolit velikost?

Lahve na pití se liší velikostí, tedy objemem. Ty nejmenší pojmou i méně než 0,3 litru tekutiny, středně velké kolem 0,5 – 0,7 litru. A samozřejmě narazíte i na větší s obsahem nad 0,7 litru. Jak velká lahev bude ideální právě pro vás? Zohledněte velikost tašky, ve které budete lahev přenášet. Většina lidí volí zlatý střed, a to i kvůli přijatelnější váze.

Proč mají lahve různé typy uzávěrů?

Užší uzávěr s brčkem je vhodný při konzumaci tekutin bez obsahu pevných kousků ovoce, ledu, bylinek apod. Konzumace hustějších nápojů (např. smoothie) je příjemnější z lahve s klasickým šroubovacím uzávěrem.

Článek jsme připravili ve spolupráci s oblíbeným magazínem plným inspirace ze světa.

Líbil se vám článek? Řekněte o něm přátelům: